Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Trzcina i kukurydza do baku

Obrazek

Argentyńskie władze zapowiedziały zwiększenie o 2 punkty procentowe do 12% udziału bioetanolu w mieszance paliwowej.

dr Piotr Łuczak28 marca 2016, 12:56

Decyzja rządu argentyńskiego ma wesprzeć producentów cukru, którzy dotkliwie odczuwają utrzymujące się od lat jego niskie ceny. Argentyński Związek Sektora Bioetanolu (ABA) szacuje, że zwiększenie progu blendingu przełoży się na wzrost zapotrzebowania na spirytus na cele paliwowe o 160 tys. m3.

Obecnie w Argentynie produkuje się około 800 tys. m3 bioetanolu, całe krajowe zużycie jest zaspokajane przez własną produkcję. Surowcami są kukurydza i trzcina cukrowa. Kukurydziane paliwo stanowi 59% produkcji, trzcinowe 41%. Nowy wolumen ma zostać wytworzony w całości z argentyńskiej trzciny cukrowej.

Źródło:FAPA

Fot. Łuczak



Picture of the author
Autor Artykułu:dr Piotr Łuczak
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)