Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Zboża tracą coraz więcej

Obrazek

Ten tydzień przyniósł kolejne spadki cen skupu zbóż. W sondowanych przez naszą redakcję zakładach jedynie kukurydza odnotowała zwyżki.

29 maja 2014, 14:53

Ten tydzień przyniósł kolejne spadki cen skupu zbóż. W sondowanych przez naszą redakcję zakładach jedynie kukurydza notowała zwyżki.

Najgorzej sytuacja wygląda w przypadku pszenicy. W niektórych województwach ceny tego ziarna spadły nawet o 50 zł netto na 1 tonie. Wzrosła znacznie podaż na rynku, a kupujący mają pełne magazyny i niektórzy z nich deklarują zaprzestanie skupu w najbliższych dniach nawet do czasu nowych zbiorów.

Ci, którzy wstrzymywali się ze sprzedażą pszenicy, dziś mogą żałować, ponieważ jej ceny w ciągu miesiąca spadły lokalnie nawet o 100 zł netto na 1 tonie. Żałują za to Ci rolnicy, którzy sprzedali w ostatnich tygodniach ziarno kukurydzy. To podrożało w ciągu ostatniego miesiąca lokalnie nawet o 100 zł, zwłaszcza w zachodniej części kraju, gdzie zwiększył się eksport kukurydzy do Niemiec.

Żyto, pszenżyto i jęczmień także zanotowały w tym tygodniu spadki, ale na poziomie 20-30 zł netto/t. Obecna sytuacja na rynku może w najbliższych kilkunastu dniach wpływać na dalsze obniżki cen skupu. bcz

Szczegóły naszej sondy znaleźć można TUTAJ.Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)