Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Żniwne pogotowie cenowe: Ceny zbóż spadają

24.07.2015

Drukuj

Żniwne pogotowie cenowe: Ceny zbóż spadają

Artykuł dostępny

Podmioty skupujące zboża obniżyły głównie ceny pszenicy, jęczmienia i żyta. Ich średnie ceny w kraju spadły odpowiednio do poziomu 680, 481 i 537 zł/t netto. Warto jednak zauważyć, że obecnie najwięcej na rynku jest żyta z nowych zbiorów. Najtańsze jest ono w województwach: dolnośląskim (375 zł/t), wielkopolskim (460 zł/t) i lubelskim (480 zł/t), a najdroższe w woj. pomorskim (530 zł/t).

r e k l a m aW najbliższych dniach przyjdzie czas na omłoty pszenicy, co zapewne wpłynie na jej ceny. Na razie handel nią jest ograniczony. Pośrednicy kupują resztki zeszłorocznych zapasów tego ziarna, które trafia w większości – bez względu na parametry – do paszarni. Za to prawie zanikł handel zeszłorocznym ziarnem kukurydzy, której podobno jeszcze sporo jest w krajowych magazynach.

W decydującą fazę wchodzą natomiast żniwa rzepakowe. Już teraz wiadomo, że plony będą niższe od ubiegłorocznych z powodu zmniejszenia areału upraw oraz klęski suszy, która dotknęła aż 13 województw. Średnia cena czarnych nasion w sondowanych przez portal topagrar.pl punktach skupu wyniosła dziś 1514 zł/t netto.  bcz

Aktualne ceny skupu zbóż w kraju
Aktualne ceny skupu rzepaku w kraju

Read more in the premium version

article icon

Sprawdż za ile kupisz krajowy sprzęt zielonkowy!

Order a premium version

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii