Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Żniwne pogotowie cenowe: W skupie bez zmian

Obrazek

W skupach zbóż nadal spokojnie. Większość firm skupujących nie zmieniła swoich cenników. Tylko w bardzo nielicznych miejscach redukcji uległy stawki za pszenżyto i jęczmień. Przedstawiciele elewatorów mówią o chwilowym zastoju.

Aleksandra Galus13 lipca 2015, 14:06

Najwyraźniej, tak jak pisaliśmy przed weekendem, burze i ulewne deszcze, które w ostatnich dniach przetoczyły się przez Polskę wstrzymały omłoty jęczmienia ozimego. Zarówno na polach, jak i w punktach skupujących jęczmień panuje więc spokój.

Obecnie najmniejsze stawki za to ziarno – 440 zł/t netto – oferują skupujący w woj. zachodniopomorskim. Najwięcej, bo 560 zł/t netto,  płacą za jęczmień na Mazowszu. Średnia cena w sondowanych przez redakcję portalu topagrar.pl punktach skupu wyniosła około 515 zł/t netto, co oznacza, że w ostatnich dniach pozostaje stabilna.Nie zmieniły się także średnie ceny większości zbóż (oprócz pszenicy konsumpcyjnej). Za żyto konsumpcyjne najwięcej płacą w woj. zachodniopomorskim (510 zł/t netto), a najmniej w woj. dolnośląskim (374 zł/t netto). Biorąc po uwagę wszystkie sprawdzone przez nasz portal punkty skupu średnia krajowa cena żyta wynosi obecnie 457 zł/t netto. Zmianom nie uległy także średnie stawki za kukurydzę (537 zł/t  netto), pszenżyto (505 zł/t netto) oraz pszenicę paszową (588 zł/t netto).Natomiast w kraju najwięcej za ziarno konsumpcyjne pszenicy płacą obecnie punkty skupu w woj. warmińsko-mazurskim (765 zł/t netto), a najtaniej sprzedać można je w woj. dolnośląskim (zaledwie 600 zł/t netto), a średnia krajowa w naszej redakcyjnej sondzie wynosi 671 zł/t netto.    ag, bcz  

Aktualne ceny skupu zbóż w kraju - sonda portalu topagrar.pl

Fot. M. WalerowskaPicture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)