Reklama zniknie za 11 sekund

200 pomiarów na sekundę

Obrazek

W zawieszanych rozsiewaczach ZA-TS i zaczepianych ZG-TS 01 marki Amazone dostępny jest nowy inteligentny system ważenia ProfisPro. Łączy on system ważenia Profis z pomiarem momentu obrotowego FlowControl.

Jan Beba3 grudnia 2020, 15:24

W systemie FlowControl każda tarcza rozsiewająca ma czujnik na wałku, który określa moment obrotowy. Małe dawki rozsiewu generują mniejszy moment obrotowy tarczy niż większe dawki. System rejestruje moment obrotowy napędów tarcz z każdej strony niezależnie i może natychmiast dostosować ustawienie zasuwy dozującej w przypadku odchylenia od zadanej wartości. Połączenie FlowControl z technologią ważenia (200 pomiarów na sekundę) pozwala automatycznie regulować teoretyczną dawkę, weryfikując co każde 25 kg faktycznie rozsianą ilość nawozu. Dzięki temu FlowControl regularnie się kalibruje.

Amazone_profispro

Dzięki inteligentnemu systemowi ważenia ProfisPro dawka rozsiewu jest optymalizowana od pierwszej sekundy rozpoczęcia pracy. Ponadto kierowca ma zawsze podgląd rzeczywistej ilości pozostałej w zbiorniku, a także ewentualnego wskazania odległości do całkowitego opróżnienia. Dostosowanie regulacji dawki rozsiewu przez profesjonalną technologię ważenia z czujnikami FlowControl to zaleta maszyn Amazone.

Jako niedroga alternatywa dla FlowControl, firma Amazone oferuje urządzenie monitorujące FlowCheck dla serii ZA-TS Hydro. Podczas gdy FlowControl może kontrolować i regulować dawkę rozsiewu niezależnie od strony, FlowCheck tylko wykrywa zatory i brak nawozu w otworach. W przypadku zatoru oba systemy usuwają usterkę, szybko otwierając i zamykając zasuwę dozującą, jednocześnie zmieniając kierunek obrotów mieszadła. Dla rolnika oznacza to niezawodność działania.

Warto zaznaczyć, że wszystkie rozsiewacze z wagą firmy Amazone mogą być opcjonalnie wyposażone w czujnik nachylenia. Dzięki temu czujnikowi technologia pomiarowa może obliczyć wpływ nachylenia na pomiar masy, dzięki czemu dawka rozsiewu jest prawidłowa nawet podczas pracy na zboczu, czy jeździe w  górę lub w dół zbocza.1 z 3
ZG-TS 01 z systemem ważenia ProfisPro łączy maksymalną wydajność powierzchniową i stałą, precyzyjną ilość rozsiewu.

ZG-TS 01 z systemem ważenia ProfisPro łączy maksymalną wydajność powierzchniową i stałą, precyzyjną ilość rozsiewu.

2 z 3
Czujnik nachylenia zapewnia optymalną ilość rozsiewu nawet podczas pracy na zboczach.

Czujnik nachylenia zapewnia optymalną ilość rozsiewu nawet podczas pracy na zboczach.

3 z 3
Precyzyjna ilość rozsiewu od pierwszej sekundy dzięki inteligentnemu systemowi ważenia ProfisPro do rozsiewacza ZA-TS.

Precyzyjna ilość rozsiewu od pierwszej sekundy dzięki inteligentnemu systemowi ważenia ProfisPro do rozsiewacza ZA-TS.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)