Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Agrotech Kielce: Nowy Kuhn Maxima 3 TSE z napędem elektrycznym

15.03.2019

Drukuj

Agrotech Kielce: Nowy Kuhn Maxima 3 TSE z napędem elektrycznym

Artykuł dostępny

Zastosowanie silników elektrycznych do napędu tarcz wysiewających nasiona i silników w aparatach dozujących nawóz pozwala precyzyjnie sterować procesem siewu m.in. indywidualnie rozłączać sekcje, płynnie zmieniać obsadę roślin na polu zgodnie z mapą aplikacji. Aby wszystkie wymienione funkcje nowoczesnego siewnika działały bez zarzutu niezbędne jest stałe zasilanie odbiorników czyli silników elektrycznych prądem o stałym napięciu. Spadki napięcia w układzie powodują zatrzymanie silników, co skutkuje wstrzymaniem siewu. W Kuhn Maxima 3TSE napięcie prądu napędzającego silniki wynosi 48 V, a nie 12 V jak w ciągniku. 

r e k l a m a

Dlatego nowy siewnik Kuhn Maxima 3 TSE wyposażony jest we własny alternator energii elektrycznej napędzany od WOM ciągnika i pojemny akumulator. Zastosowane w ciągnikach standardowe alternatory i akumulatory nie dają gwarancji, że po kilku dniach siewu sprzętem z napędzanymi elektrycznie sekcjami wysiewającymi nie dojdzie do spadków napięcia. Dlatego własne źródło energii w siewniku Maxima 3 TSE jest sercem maszyny. Które czuwa nad precyzją siewu. 

Prezentowany na targach Agrotech w Kielcach siewnik sześciorzędowy to najmniejsza maszyna z nowej serii MaximaMaszyna wyposażona jest w ISOBUS, jej praca nadzorowana jest przez monitor CCI 1200. Do pracy niezbędny jest precyzyjny sygnał GPS, najlepiej RTK. Prędkość siewu kontrolowana jest przez radar, co pozwala wykluczyć poślizg kół. W siewnikach z napędem elektrycznym poślizg kół napędowych jest zupełnie inny na glebie zwięzłej i piaszczystej co przekłada się na nierównomierną obsadę roślin.  

Polecany artykuł

AgroTech w Kielcach – przegląd nowości

 Wszystkie napędzane elektrycznie elementy w siewniku tj. napęd każdej sekcji wysiewającej i napęd aparatów dozujących nawóz realizowany jest takimi samymi silnikami elektrycznymi. W prezentowanym na tragach Agrotech w Kielcach siewniku Kuhn Maxima 3 TSE nawóz dozowany jest przez dwa aparaty, czyli dla 3 sekcji wysiewających. 

Zastosowanie silników elektrycznych do napędu sekcji pozwala precyzyjnie i co najważniejsze niezależnie sterować pracą każdego silnika. Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy siewnikach bardzo szerokich np. z 12 sekcjami podczas pracy na zakrętach. Dzięki niezależnie sterowanym silnikom zachowana jest równomierna obsada roślin na całej szerokości siewu.  

Obsadę roślin ustala się w mapie aplikacyjnej, można zmieniać dowolnie zależnie od stanowiska. W prezentowanym w Kielcach siewniku rama ma kilka teleskopów, co pozwala dowolnie regulować odległość między sekcjami np. do rzepaku i szerokie rzędy do kukurydzy.

 

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

Zobacz wideo

Dziewczyny w Kielcach na AgroTech 2019. Co wiedzą o maszynach?

Galeria zdjęć

Nowy siewnik Kuhn MAxima 3 TSE w wersji sześciorzędowej prezentowany na targach Agrotech w Kielcach.
Kuhn Maxima 3 TSE wyposażony jest we własny alternator napędzany od WOM i akumulator, co zapobiega spadkom napięcia.
Kazda sekcja napędzana jest indywidualnym silnikiem elektrycznym.
Nowy siewnik Kuhn Maxima 3 TSE wyposażony jest w ISOBUS i współpracuje z monitorem CCI 1200.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii