Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Amazone C-Mix-Ultra z hydraulicznym zabezpieczeniem

Obrazek

Amazone wprowadza nowe zęby C-Mix-Ultra do zaczepianego kultywatora Cenius-2TX o szerokości roboczej od 4 do 8 m oraz zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX o szerokości od 4 do 7 m.

Jan Beba6 lipca 2021, 14:15

Nowy system zębów C-Mix-Ultra ma automatyczną ochronę przed przeciążeniami dzięki siłownikom hydraulicznym, co jak zapewnia producent przekłada się na wysoką niezawodność oraz trwałość, szczególnie w intensywnych warunkach pracy.

Zęby pokazują swoje mocne strony szczególnie w trudnych warunkach glebowych przy regularnych przeciążeniach. Próg pracy zabezpieczenia hydraulicznego może być dostosowany do warunków i regulowany jest bezstopniowo od 0 do 800 kg. Dzięki temu nawet w najtrudniejszych warunkach maszyna optymalnie utrzymuje żądaną głębokość roboczą do 30 cm dzięki dużym wysokościom unoszenia poszczególnych zębów.

Zabezpieczenie przed przeciążeniami chroni kultywator w szczególny sposób: system, składający się z siłowników hydraulicznych zamontowanych na zębach oraz centralnie umieszczonych amortyzatorom azotowym, zapewnia bardzo spokojny powrót zębów C-Mix-Ultra po ich uniesieniu. Ma to również bardzo korzystny wpływ na zużycie zabezpieczenia przed przeciążeniami w wielu procesach wyzwalania.

Liczba amortyzatorów azotowych jest dostosowana do  liczby zębów, aby zapewnić niewielką różnicę ciśnień przy jednoczesnym działaniu kilku zabezpieczeń przed przeciążeniami.

Producent zadbał, by bezstopniowa regulacja systemu była wygodna i umiejscowiona z przodu zaczepu. Znajduje się tam również manometr widoczny z fotela ciągnika do bieżącej kontroli.

 

Nowe zęby C-Mix-Ultra można łączyć z kompletnym systemem redlic C-Mix. Duży wybór oferuje odpowiedni typ redlicy do każdego zastosowania. Niektóre z redlic są dostępne w wersji HD o wysokiej odporności na ścieranie.

Dodatkowo oferowany jest system szybkiej wymiany C-Mix-Clip, za pomocą którego można łatwo i wygodnie wymieniać czubki redlic. W bardzo krótkim czasie czubek redlicy zostaje oddzielony od blachy prowadzącej. Zapewnia to krótkie czasy przezbrajania, a przede wszystkim redukcję kosztów zużycia.1 z 3
Ząb C-Mix-Ultra firmy Amazone z zabezpieczeniem hydraulicznym.

Ząb C-Mix-Ultra firmy Amazone z zabezpieczeniem hydraulicznym.

2 z 3
Nowe zęby C-Mix-Ultra przeznaczono do zaczepianego kultywatora Cenius-2TX oraz zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX

Nowe zęby C-Mix-Ultra przeznaczono do zaczepianego kultywatora Cenius-2TX oraz zaczepianego agregatu uprawowego Ceus-2TX

3 z 3
Zęby pokazują swoje mocne strony szczególnie w trudnych warunkach glebowych

Zęby pokazują swoje mocne strony szczególnie w trudnych warunkach glebowych

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)