Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Aurock, Optimer i samojezdny opryskiwacz Kuhn: zobaczysz je już 12 lipca w Nagradowicach

Obrazek

Dziewięciometrowa talerzówka Optimer, sześciometrowy siewnik do siewu bezpośredniego Aurock i premierowy samojezdny opryskiwacz F40 – ten nowoczesny i niezwykle wydajny sprzęt zaprezentowany zostanie w trakcie nadchodzących pokazów „Żniwa i siew z top agrar i profi”, które już 12 lipca odbędą się w Nagradowicach.

Jan Beba1 lipca 2022, 17:43

Na polu Poznańskiej Hodowli Roślin w sumie zaprezentuje się kilkanaście maszyn, od kombajnów przez prasy, pługi, brony talerzowe, kultywatory i agregaty uprawowo siewne, po opryskiwacze czy maszynę do zbierania kamieni. W tym gronie francuska marka zaprezentuje trzy modele.

Brona talerzowa Optimer L9000

Kompaktowe brony Optimer z niezależnie montowanymi talerzami o średnicy 620 mm są dostępne w szerokościach roboczych od 3 do 12 metrów. Podczas naszego pokazu do pracy posłana będzie wersja 9-metrowa. Sprzęt pozwala na mieszanie resztek pożniwnych (ściernisko, okrywa roślinna, obornik) z glebą na głębokości od 5 do 15 cm przy dużej prędkości roboczej. Aby to osiągnąć, talerzówka ma 70-centymetrowy prześwit pod ramą, który ułatwia przepływ resztek roślinnych przez maszynę.

Modele Optimer XL 6000 i 7500 o szerokościach roboczych 6 i 7,2 metra są przystosowane do pracy z ciągnikami o mocy od 250 do 450 KM. 3-częściowa konstrukcja sprawia, że kompaktowe brony talerzowe Optimer XL 6000 i 7500 są łatwe w obsłudze na płaskim i jednorodnym terenie w wersji bez kół kopiujących i ze sztywnymi sekcjami bocznymi, jak i na pagórkowatym terenie w wersji z kołami kopiującymi i systemem kopiowania terenu Steady Control. Rama główna zapewnia maszynie stabilność i zwrotność na uwrociach i podczas jazdy po drogach, gwarantując bezpieczny transport. Ponadto, na ramie głównej kompaktowych bron talerzowych Optimer XL 6000 i 7500 można zamontować siewnik SH, który umożliwia połączenie w jednym przejeździe uprawy ścierniska i wysiewu poplonów.

Prezentowany w Nagradowicach Optimer L 9000 został zaprojektowany do pracy z ciągnikami od 350 do 550 KM. A największy XL 12000 jest z kolei przystosowany do ciągników o mocy powyżej 480 KM. Ich konstrukcja uwzględnia ograniczenia związane z wymiarami drogowymi 3x4 m.

Kompaktowe brony z niezależnie montowanymi talerzami Optimer XL 9000 i 12000 są seryjnie wyposażone w system Steady Control, precyzyjnie kontrolujący głębokość roboczą w każdych warunkach terenowych. System Steady Control pozwala natychmiast reagować na zmiany warunków glebowych i zmniejsza zużycie paliwa. Jakość pracy jest stała i jednorodna na całej powierzchni pola, nawet przy dużej prędkości jazdy. W przeciwieństwie do systemu kontroli głębokości roboczej z wykorzystaniem zbiorników azotowych, system Steady Control działa na zasadzie rozprowadzania oleju między ciągnikiem a siłownikami sekcji bocznych bez zmian ciśnienia.

Siewnik do siewu bezpośredniego Aurock

Zaczepiany siewnik rzędowy Aurock, przeznaczony do siewu w technologiach uproszczonych i bezpośrednich, wyposażony jest w jeden aparat wysiewający (Aurock 6000 R) lub w dwa (Aurock 6000 RC) i ma szerokość roboczą 6 m. Siewnik może zostać wyposażony w przedni wał do zgniatania pokrywy roślinnej i przyspieszania rozkładu resztek pożniwnych lub miażdżenia dużych roślin. Dzięki temu ziarno może zostać bez przeszkód dostarczone na dno bruzdy. Z poziomu terminalu zamontowanego w kabinie ciągnika można nawet regulować nacisk na glebę. Utworzona w ten sposób ściółka przykrywająca pozwoli zatrzymać wilgotność w ziemi podczas suszy. Azot także wraca do ziemi, intensyfikując jej aktywność biologiczną.

Aurock pozwala za jednym przebiegiem zniszczyć niepożądaną pokrywę roślinną na polu i wykonać wysiew. W celu lepszego wyważenia na terenie upraw uproszczonych można dodać koła dogniatające na całej szerokości maszyny uprawowej zagregowanej z siewnikiem. Dzięki średnicy kół wynoszącej 900 mm gwarantujemy, że zostanie zredukowana moc konieczna do pracy takiego zestawu. Jak podkreśla producent spiętrzanie ziemi przed wałem oponowym zostaje całkowicie wyeliminowane dzięki przesunięciu kół względem siebie o 200 mm. Efekt: gleba zostaje jednolicie ubita na całej szerokości siewnika Aurock i siewnik wysiewa nasiona na stałej głębokości. Aurock dostępny jest w dwóch wersjach. Do wyboru jest rozstaw rzędów 15 cm lub 18,7 cm. Możliwe jest również podniesienie co drugich redlic wysiewających, aby zmodyfikować rozstaw rzędów i zapewnić lepszy dostęp do resztek pożniwnych roślin. Bruzda tworzona jest przed siewnikiem rzędowym Aurock przez dwa rzędy talerzy otwierających glebę, zamocowanych na łożyskach nie wymagających konserwacji. Dostępne są dwa modele: falisty talerz o średnicy 460 mm przeznaczony jest do wysiewu na zaoranej glebie z możliwością rozszerzania się gleby oraz tłoczony talerz o średnicy 430 mm do skutecznego cięcia resztek pożniwnych i ograniczania rozprysku gleby.

Aurock umożliwia w tym samym rzędzie wysiewanie nasion uprawy głównej i nawozu. W opcji „co drugi rząd” nasiona uprawy głównej i nawóz, nasiona dwóch upraw w jednym rzędzie, nasiona dwóch upraw naprzemiennie, nasiona uprawy głównej co drugi rząd, jeden gatunek co drugi rząd (więcej miejsca między rzędami), albo dwie odmiany tej samej rośliny uprawnej co drugi rząd.

Opryskiwacz samojezdny F40

Podczas naszego pokazu w Nagradowicach po raz pierwszy przed szerszą publicznością w pracy zaprezentowany zostanie samojezdny opryskiwacz Kuhn F40. To nowa grupa maszyn w ofercie francuskiej marki, która poszerzyła się po przejęciu rodzimego producenta takich właśnie maszyn, Artec. W czerwonych barwach samobieżny opryskiwacz Kuhn F40 wyposażony będzie w mieszczący 4000 l zbiornik cieczy roboczej i sześciocylindrowy silnik o mocy pow. 200 KM. Dostępna w tym modelu szerokość belki opryskowej to 24-50 m. Maksymalna prędkość wynosi 40 km/h.

Zapisz się na nasze pokazy

Spotykamy się już 12 lipca na polu Poznańskiej Hodowli Roślin w Tulcach (gospodarstwo Nagradowice), blisko węzła autostradowego Poznań Wschód, zjazd z drogi ekspresowej S5 Kleszczewo na drogę nr 434. Do zaprezentowania swoich maszyn zaprosiliśmy czołowych producentów z kraju i z zagranicy. Łącznie na stoiskach firm oraz na polu muskuły prężyć będzie ponad trzydzieści maszyn, a wśród nich: kombajny klawiszowe i rotorowe, brony mulczowe, kultywatory i brony talerzowe, opryskiwacze, pługi i agregaty uprawowo-siewne, siewniki do siewu uproszczonego i pasowego oraz maszyna do zbierania kamieni.


Oprócz fachowo komentowanych pokazów zaplanowaliśmy strefę wystawową, gdzie będzie można spotkać się przedstawicielami firm, by obejrzeć maszyny z bliska, wyjaśnić wszelkie wątpliwości, uzyskać poradę i omówić prezentowane rozwiązania. Będą też stoiska firm nasiennych i chemicznych. W trakcie naszego spotkania nie zabraknie interesujących prelekcji, poświęconych nowoczesnym sposobom prowadzenia upraw i co najważniejsze, możliwości osobistego sprawdzenia maszyn na polu testowym. Podczas naszego spotkania odbędzie się także pokaz likwidacji szkody na polu uszkodzonym przez grad.


Program dnia:

  • 9.00 rejestracja
  • 9.15 prezentacje maszyn na stoiskach, prelekcje
  • 10.30 pokaz maszyn
  • 15.00 indywidualne prezentacje maszyn na polach testowych
  • 17.00 zakończenie spotkania
▶ Wstęp tylko dla zarejestrowanych. 
▶ Zapisz się już teraz na www.zniwa.topagrar.pl lub kliknij w obrazek

zniwa i siew z topagrar i profi


1 z 2
Obrazek

2 z 2
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)