Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Catros w rozmiarze XL

Obrazek

Kompaktowe brony talerzowe Catros firmy Amazone to dobrze znane maszyny. Ostatnio seria wzbogaciła się o model XL z talerzami o średnicy 610 mm.

Paweł Twardowski8 listopada 2018, 14:34
W skład serii XL wchodzą maszyny o szerokości roboczej 3, 3,5 i 4 m. Nawet największy reprezentant występuje w wersji z ramą sztywną.

Jak już wspomniano Catros XL wyposażony jest w talerze o średnicy 610 mm rozstawione w dwóch rzędach. W porównaniu do standardowych maszyn z linii Catros, w modelach XL zwiększył się nie tylko element roboczy, ale także odstęp pomiędzy sekcjami oraz prześwit. Sporych rozmiarów talerz sprawia, że maszyny dobrze spisują się podczas przykrywania dużych ilości masy organicznej. Dlatego Amazone poleca Catrosa XL do prac na stanowiskach po kukurydzy ziarnowej czy do przyorywania poplonów.Talerze mogą być delikatnie lub mocno wyziębione. Bez względu na jego rodzaj są one połączone z ramą za pomocą gumowych elastomerów, które pełnią rolę amortyzatorów w przypadku natrafienia elementu roboczego na kamień. Łożyskowanie talerzy jest bezobsługowe.

Catros XL umożliwia uprawę na głębokość od 5 do 16 cm. Zamiany parametrów pracy dokonuje się mechanicznie lub hydraulicznie (opcja). Jak informuje producent prędkość robocza maszyny może dochodzić do aż 18 km/h, co sprawia, że maszyna jest bardzo wydajna. Minimalne zapotrzebowanie mocy dla modelu 3-m wynosi 120 KM.

pt


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)