Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Ciężki agregat z talerzami

Obrazek

Solidna podorywka, uprawa i doprawianie roli - to główne zadania, do jakich zaprojektowano nowy agregat marki Agro-Tom.  

Jan Beba4 lutego 2018, 09:07
Agregat talerzowy GTH XL, jak zapewnia firma Agro-Tom sprawdzi się na wszystkich typach gleb, od piasków po cięższe stanowiska. W standardzie maszyna wyposażona jest w dwa rzędy talerzy o średnicy 620 mm oddalone od siebie na 102 cm. Taka odległość powinna wystarczyć do swobodnego przepływu wierzchniej warstwy gleby z resztkami. Maszyna dostępna jest w szerokości roboczej od 4, 4,5, 5, i 6 m. 

W dokładnym prowadzeniu poszczególnych sekcji maszyny po polu pomocne są przednie koła kopiujące (standard) z hydrauliczną regulacją położenia. Uzupełnieniem hydraulicznej regulacji głębokości pracy jest układ hydraulicznej zmiany położenia wałów dogniatających. W tym zakresie do wyboru są następujące wały: 9-rurowy, 12 rurowy, 15-płaskownikowy, pierścieniowy, daszkowy, teownikowy, ceownikowy, packera, crosskill, gumowy, dyskowy.

Talerze mają bezobsługowe piasty, a każdy z nich ma indywidualne zabezpieczenie gumowe. Na skraju każdej sekcji zamontowany jest krój talerzowy, co ułatwia odcinanie sąsiednich przejazdów, szczególnie na polach z dużą ilością resztek pożniwnych. Agregat może być wyposażony w siewnik do nawozu oraz poplonów. Na czas transportu maszyna jest składana hydraulicznie, a o bezpieczeństwo w trakcie przejazdów dba zestaw hamulców pneumatycznych.

Zapotrzebowanie na moc ciągnika w przypadku wersji 4-metrowej wynosi od 140 KM, natomiast w wariancie 6-metrowym sięga do 320 KM. Masa maszyny w zależności od szerokości roboczej waha się od 5000 do 8000 kg.  


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)