Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Czołowy zbiornik Agro-Masz do nasion lub nawozu

Obrazek

Ikar jest tegoroczną nowością firmy Agro-Masz. Producent ze Strzelec Małych poszerza zakres zastosowania pneumatycznego siewnika Aquila o mniejsze 130-, 140-konne traktory, dla których bardziej równomierne rozłożenie masy umożliwia bezpieczną i wydajną pracę.

Jan Beba16 kwietnia 2021, 06:00

Zbiornik frontowy Ikar o pojemności 1800 l jest tegoroczną nowością firmy Agro-Masz. Montowany jest z przodu ciągnika, więc spełnia również funkcję obciążnika. Dzięki temu rozwiązaniu osiągamy lepsze rozłożenie ciężaru na przednią i tylną oś ciągnika, a manewrowanie zestawem staje się prostsze, zapotrzebowanie na moc ciągnika maleje.

Zespolony siewnik Aquila ma zbiornik o pojemności 1500 l i waży 2800 kg, co po napełnieniu bywa dużym wyzwaniem dla średniej wielkości ciągników.

Nowy zbiornik może służyć nie tylko podczas siewu zbóż w parze z agregatem Aquila, wyposażonym w redlice i głowicę rozdzielającą, ale także w konfiguracji uprawowej, kiedy podaje nawóz podczas pracy kultywatora. Wystarczy wyposażyć się w głowicę rozdzielającą o odpowiedniej liczbie wyjść.

Aparat wysiewający napędzany jest za pomocą silnika elektrycznego i skonstruowany jest tak aby w łatwy sposób umożliwić wymianę wałka dozującego dając tym samym

szeroki zakres wyboru wysiewanego materiału Napędzana hydraulicznie dmuchawa podaje materiał do głowicy rozdzielającej, co wymaga zamontowania specjalnego wspornika do przewodu.

Zbiornik Ikar można wyposażyć w koła zagęszczające, które wyrównują glebę pomiędzy kołami ciągnika – skutkuje to polepszeniem jakości siewu. Gdy ciągnik nie ma ISOBUS, wymagany jest terminal dotykowy Touch800 z okablowaniem. Maszyna kosztuje niecałe 42 tys. zł netto. Za tę cenę otrzymamy zbiornik, zaczep na przedni TUZ, uchwyt rury montowany do boku ciągnika, głowicę rozdzielającą do nawozu i komputer.

Firma zaznacza, że duża pojemność zbiornika pozwala na skrócenie przestojów w trakcie pracy, a zastosowana metoda łączenia elementów konstrukcji zwiększa jej wytrzymałość oraz sztywność. Aby zabezpieczyć zbiornik przez przedostaniem się niechcianych przedmiotów takich jak np. worki po nawozie, maszyna została wyposażona w kratki zabezpieczające.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)