Reklama zniknie za 11 sekund

Dwa pokosy w jednym

Obrazek

Firma Pöttinger wprowadza kosiarki Novacat z systemem odkładania pokosu Cross Flow.

Paweł Twardowski26 maja 2018, 06:00
Modele kosiarek Novacat 352 i Novacat A10 są teraz dostępne z systemem odkładania pokosu o nazwie Cross Flow. Zestaw składający się z frontowej kosiarki i maszyny z systemem Cross Flow pozwala w czasie przejazdu na formowanie paszy w jeden pokos.

Takie rozwiązanie pozwala podczas zbioru wyeliminować zgrabiarkę, a paszę można bezpośrednio zbierać za pomocą prasy bądź przyczepy zbierającej. To daje wymierne oszczędności czasu i paliwa. Takie rozwiązanie jest polecane dla tych gospodarstw, gdzie zbiera się np. dużo żyta na GPS. 

Oczywiście jeśli ktoś nie chce by pasza z dwóch przejazdów znajdowała się na jednym pokosie może bez trudu otworzyć osłonę ślimaka i wówczas skoszona zielonka odkładana jest bezpośrednio za maszyną. 

Napęd ślimaka pochodzi od ostatniego dysku listwy tnącej.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)