Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Kultywator w ofercie producenta kabin

Obrazek

Koja z podlaskich Stawisk to znany nie tylko w Polsce producent kabin do ciągników i maszyn komunalnych. Firma efektywnie wykorzystuje swoich konstruktorów i możliwości produkcyjne, dlatego systematycznie rozwija ofertę o kolejne modele maszyn rolniczych. 

Jan Beba17 lipca 2018, 11:39
Podlaska firma Koja zakończyła prace nad kultywatorem służącym do bezorkowej uprawy ziemi. W tym roku maszyna przechodzi testy polowe. Konstruktorzy firmy Koja zaprojektowali sprzęt z myślą o potrzebach rolników prowadzących małe i średnie gospodarstwa, w tym także producentów warzyw i sadowników. Kultywator może być wykorzystany zarówno do przygotowania gleby przed siewem, jak również do uprawy ścierniska.

– Zbudowane przez nas urządzenie posiada kilka wariantów szerokości  - mówi Andrzej Konopka, dyrektor handlowy w firmie Koja. Co istotne, zespół roboczy zęba w całości został opracowany przez konstruktorów ze Stawisk. Kultywator ma zabezpieczenie resorowe, co umożliwia omijanie przeszkód, np. kamieni. Jak zapewnia producent sprzęt można z powodzeniem użytkować także na ciężkich glebach. Maszyna ma uniwersalną głowicę zaczepową, dzięki czemu można ją łączyć z ciągnikami różnej klasy. Póki co agregat złożony z trzech rzędów zębów, za którymi pracuje włóka oraz wał, ma 3 m, a firma pracuje nad wersją półzawieszaną. 

Warto zaznaczyć, że w ostatnim czasie firma skierowała do testów polowych prototypowy model pługa, który najpewniej jeszcze w tym roku trafi do regularnej sprzedaży.

Koja funkcjonuje na rynku już od 15 lat. Rocznie produkuje około 2000 kabin do maszyn rolniczych i wszelkiego typu innych pojazdów: wózków widłowych, ładowaczy, dźwigów. Regularnie zwiększa zatrudnienie, inwestuje też w park maszynowy. Dzięki temu stale poszerza asortyment. W Stawiskach produkowane są również ramy ochronne, mieszadła do gnojowicy, pługi orne i odśnieżne, kosiarki, a teraz także kultywatory.


1 z 1
Firma Koja zakończyła prace nad kultywatorem służącym do bezorkowej uprawy ziemi.

Firma Koja zakończyła prace nad kultywatorem służącym do bezorkowej uprawy ziemi.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)