Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Lemken i Steketee wspólnie odnoszą sukcesy

Obrazek

Rosnące zapotrzebowanie na maszyny do mechanicznej walki z chwastami to trend pozytywnie rozwijający się od kilku lat. Jak informuje Lemken, spółka zależna Steketee odnotowała 30% wzrost sprzedaży w 2020 r.

Dawid Konieczka21 lutego 2021, 10:47
Holenderska firma Steketee jest częścią grupy Lemken od 2018 roku. Pomimo niestającej pandemii firma pracowała pełną parą, aby dotrzymać kroku rosnącemu zapotrzebowaniu na rozwiązania do mechanicznego zwalczania chwastów. W Steketee w 2020 roku odnotowało wzrost sprzedaży o 30%.

Iljan Schouten, dyrektor zarządzający Steketee, jest pozytywny nastawiony: „Tendencji do zintegrowanej ochrony roślin nie można zatrzymać. Istnieje duże zapotrzebowanie na maszyny do pielenia, a także na urządzenia do oprysków pasowych gdzie zużywa się znacznie mniej chemii, a także maszyny do pielenia redlin ”. Lista zamówień i kalendarz produkcji na wiosnę 2021 roku są wypełnione po brzegi.

Aby sprostać wysokiemu zainteresowaniu Steketee i Lemken wspólnie zoptymalizowały procesy i produkcję w Stad aan't Haringvliet. Wkrótce w fabryce powstanie kolejna linia montażowa dla małych urządzeń, zwiększając moce produkcyjne, co skróci czas oczekiwania na maszyny.

Przygotowanie ofert i obsługa zamówień zostały uproszczone dzięki wprowadzeniu dwóch linii produktów Professional i Individual. Linia Professional obejmuje łatwe w konfiguracji maszyny do pielenia dla klasycznych upraw rzędowych i standardowych szerokości rzędów. „Dzięki linii Individual zachowujemy możliwość spełnienia indywidualnych wymagań klientów za pomocą różnorodnych opcji. Widać tu wyraźną tendencję do zwiększania wydajności dzięki większym szerokościom roboczym, przy czym precyzja dzięki sterowaniu kamerą optyczną jest bardzo wysoka ”- wyjaśnia Iljan Schouten. Steekete ma 20-letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia maszyn za pomocą kamery.

W minionym roku wiele wydarzyło się także w zakresie obsługi posprzedażowej. Katalogi części zamiennych można przeglądać i realizować zamówienia za pośrednictwem portalu Agroparts. Zarówno dealerzy, jak i klienci indywidualni mogą zamawiać tutaj części. Szybko rotujące części, przede wszystkim elementy pracujące w glebie wysyłane są z centralnego magazynu ekspresowymi dostawami kurierskimi w godzinach nocnych.

Steekete obecnie opracowuje i testowane nowe metody rozpoznawania roślin przy pomocy sztucznej inteligencji. „W najbliższej przyszłości będziemy mogli poinformować o wynikach naszej pracy” - mówi Iljan Schouten.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)