Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Lemken przejmuje firmę Equalizer

Obrazek

Lemken rozszerza portfolio swoich produktów przez przejecie firmy Equalizer. Firma z RPA specjalizuje się w produkcji maszyn do minimalnej uprawy i siewu bezpośredniego.

Dawid Konieczka23 stycznia 2023, 11:19
Lemken poinformował o przejęciu firmy Equalizer, która działa na rynkach południowej Afryki. Dzięki tej transakcji Lemken rozszerza swoje portfolio o produkty zwłaszcza w zakresie maszyn do siewu. Equalizer specjalizuje się w produkcji maszyn do minimalnej uprawy gleby, a także siewników, w tym precyzyjnych siewników punktowych wyposażonych maksymalnie aż w 36 jednostek wysiewających i maksymalnej szerokości roboczej do 24 m. Ostateczne przejecie ma nastąpić wiosną br.

Jak mówi Anthony van der Ley, zarządzający rodzinną firmą Lemken przejecie Equalizer pozwoli niemieckiemu producentowi rozszerzyć rynki zbytu i wzmocni pozycję firmy zwłaszcza w segmencie maszyn do siewu. - Portfolio naszych produktów nie powiela się. Equalizer dostarcza maszyny dla rolników, których Lemken do tej pory nie mógł obsłużyć. Dzięki tej inwestycji wypełniamy lukę w segmencie dużych maszyn do siewu, także siewników punktowych – mówi Anthony van der Ley. Mowa tutaj o siewnikach, w których Lemken wykorzystuje technologię siewu w podwójnych rzędach Delta-Row, Equalizer oferuje maszyny które wysiewają nasiona w pojedynczych rzędach
Eqaulizer jest liderem w siewnikach punktowych w RPA
Equalizer jest także firmą rodzinną i powstała w 2000 roku w Kapsztadzie. Zatrudnionych jest tam obecnie 180 osób. Firma jest niekwestionowanym liderem w segmencie siewników punktowych w RPA, a najważniejszym rynkiem eksportowym firmy jest Australia. „Widzimy duży potencjał rozwoju naszych produktów wspólnie z firmą Lemken i cieszymy się na przyszłą współpracę – mówi Gideon Schreuder założyciel i dyrektor zarządzający Equalizer. 
Pierwszym dużym, wspólnie realizowanym projektem w 2023 r. będzie rozbudowa logistyki części zamiennych w Equalizer. Zatrudnienie w Equalizer zostanie utrzymane. Południowa afrykańska firma będzie firmą córką firmy Lemken. Euqlizer wniesie wiedzę i doświadczenie w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży maszyn do minimalnej uprawy gleby, co ma wspomóc rozwój obu firm w przyszłości.

fot: firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)