Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nasz pokaz – uprawa pasowa i uproszczona – Pottinger

Obrazek

Na pokazie maszyn do uprawy pasowej i uproszczonej zorganizowanym przez naszą redakcję i redakcję „Profi” firma Pottinger zaprezentowała agregat Terrasem C4 z sekcją uprawową Wave Disc. 

 
Dawid Konieczka1 maja 2019, 06:00
Prezentowany na naszym pokazie w Młodzikowie agregat różni się od konwencjonalnego siewnika Pottinger Terrasem wyłącznie sekcją uprawową. W maszynie biorącej udział w pokazie sekcję uprawową z dwoma rzędami talerzy uprawowych z brony talerzowej zastąpiono pionowo ustawionymi, falistymi talerzami Wave Disc. 

Umożliwiają one uprawę w wąskich pasach bezpośrednio przed redlicami wysiewającymi. Oznacza to, ze nie cała powierzchnia gleby jest uprawiana, co ogranicza kiełkowanie uciążliwych chwastów, które mogą wystąpić w wieloletniej uprawie bez pługa.

Kolejny aspekt sekcji uprawowej Wave Disc to znacznie mniejsze zapotrzebowanie na moc ciągnika współpracującego. 
Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)