Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

New Holland Pro-Belt: prasa zwijająca premium

Obrazek

New Holland prezentuje nową prasę zwijającą Pro-Belt, którą wyróżnia wszechstronność, duża wydajność, a także wysoki stopień zgniotu. Prasa pojawi się na targach SIMA i Eima oraz wydarzeniach regionalnych.

Jan Józefowicz11 marca 2022, 12:53

Co ma wyróżniać nową prasę?

– Opracowaliśmy serię Pro-Belt, aby odpowiedzieć na szczególne potrzeby usługodawców i rolników, którzy odnotowują duże roczne zużycie swoich pras. Jej niezawodność to kluczowy składnik ich sukcesu, ponieważ radzi sobie ona równie dobrze wtedy, gdy czas zbioru ulega przyśpieszeniu lub opóźnieniu – mówi Simon Nichol, dyrektor ds. produktu w segmencie maszyn do zbioru siana i pasz – Wyróżnia się wyjątkową wydajnością produkcyjną we wszystkich warunkach zbiorów plonów, zapewniając stopnień zgniotu umożliwiający zachowanie właściwości odżywczych świeżo zebranych upraw. Co więcej, ta niezrównana wszechstronność oraz wydajność okraszone są stylowym, zoptymalizowanym wzornictwem.

Próby na 150 000 bel

Seria Pro-Belt została zaprojektowana w oparciu o informacje zwrotne zebrane przez producenta podczas licznych, prowadzonych na całym świecie testów polowych u klientów – od Ameryki po Australię, Nową Zelandię i Europę, podczas których zebrano łącznie aż 150 000 bel! Użytkownicy sformułowali charakterystykę parametrów, które uważali za fundamentalne. W tym jest: wszechstronność w zakresie rodzaju plonu, pojemność oraz stopień zgniotu beli i wygląd.

Trwałość i solidność

New Holland wyjaśnia, że nowa prasa została opracowana z myślą o niezawodności i trwałości, z dzieloną przekładnią zapewniającą wysoką sprawność mechaniczną i solidność. Poza tym w konstrukcji ma być mniej części ruchomych. Masywny rotor o średnicy 520 mm wraz z aktywną opuszczaną płytą podłogową zapewniają operatorowi wgląd w przepływ plonu, wysoką przepustowość i ciągłe podawanie materiału roślinnego.

Wysoki zgniot

Producent wylicza, że prasa jest uniwersalna i sprawdza się bardzo dobrze przy zbiorze kiszonki, jak i suchej słomy, produkując w sposób ciągły uformowane, sztywne bele o wysokim stopniu zgniotu, co ułatwia ich składowanie i przeładunek.

Dzięki wydajności pracy sięgającej 30 ton na godzinę oraz zagęszczeniu na poziomie 140 kg/m3 w przypadku słomy, seria Pro-Belt umożliwi klientom szybsze formowanie bel, a co za tym idzie sprzątnięcie pola w krótszym czasie i większą liczbę uformowanie bel.

Pokazy nowej prasy

New Holland zaprezentuje wstępnie swoją nową serię Pro-Belt podczas pokazów na lokalnych wydarzeniach we Francji, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii w pierwszej połowie 2022 r., przygotowując się na oficjalne wprowadzenie na rynek w listopadzie, podczas targów SIMA w Paryżu oraz podczas wystawy Eima w Bolonii.

opr. jj

fot. firmowePicture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)