Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

New Holland zdradził plan na rok 2021

Obrazek

Podczas wirtualnej europejskiej konferencji prasowej marki New Holland poznaliśmy strategię i ofertę produktową na pierwszą połowę 2021 roku. Firma poinformowała również, z jakim wynikiem udało się zakończyć miniony rok w poszczególnych regionach świata.

Jan Beba1 marca 2021, 05:33

– Na poziomie globalnym firma New Holland zamknęła rok uzyskując stabilne wyniki, co potwierdza siłę naszej marki. Celem naszych działań w 2021 roku będzie konsolidacja naszej wizji marki oferującej pełną gamę asortymentu – stwierdził Carlo Lambro, prezydent marki New Holland. Tyle ogółów. Zobacz, jak wypadło podsumowanie roku w poszczególnych regionach.

Ameryka Północna: 454 dealerów, 809 punktów sprzedaży

Segment ciągników rolniczych w Ameryce Północnej odnotował 17% wzrost w stosunku do roku 2019. Siłą napędową były modele o mocy poniżej 100 KM. Segment mocy od 40 do 100 KM odnotował 10% wzrost, a sprzedaż w segmencie ciągników o mocy poniżej 40 KM wzrosła niemal dwukrotnie. W grupie kombajnów przyrost wyniósł 1%, a pras i sieczkarni niemal 8%. Udział marki New Holland w segmencie ciągników i kombajnów nie zmienił się, a lekko zwiększył w gronie pras i sieczkarni.

Ameryka Południowa: 109 dealerów, 365 punktów sprzedaży

Pandemia nie zatrzymała rolnictwa w Ameryce Południowej, także kryzys związany z suszą i powodziami tego nie zmienił. Warto zauważyć, że w tym rejonie cyfryzacja diametralnie zmienia sposób pracy, a wysokie ceny towarów wymuszają na rolnikach znaczny wzrost wydajności. Na tym kontynencie New Holland odnotował 4% wzrost na rynku ciągników , kombajny spadły o 1%, a w segmencie pras i sieczkarni spadek 20%. Marka New Holland zwiększyła jednak swoje udziały we wszystkich segmentach, szczególnie w grupie kombajnów i ciągników.

Azja, Środkowy Wschód i Afryka: 712 dealerów, 2435 punktów sprzedaży

To region gdzie pandemia i związany z nią brak pracowników zwiększył znaczenie mechanizacji, a rosnące ceny płodów rolnych zachęciły rolników do kupna nowych maszyn. New Holland osiągnął wzrost sprzedaży we wszystkich segmentach, dla ciągników i kombajnów przyrost dwucyfrowy, a w przypadku sieczkarni 9%. Marka New Holland zwiększyła swój udział rynkowy w segmencie kombajnów oraz pras i sieczkarni, oraz ustabilizowała pozycję w segmencie ciągników.

Australia i Nowa Zelandia: 67 dealerów, 131 punktów sprzedaży

W Australii rząd wprowadził ulgi podatkowe dla rolników, by promować inwestycje i rozwój, dzięki czemu łączny wolumen sprzedaży wzrósł we wszystkich segmentach o dwucyfrowa wartość (kombajny, opryskiwacze, maszyny z napędem na 4 koła, maszyny dużej mocy), ciągniki o ponad 13%, kombajny o ponad 23%, a prasy i sieczkarnie o niemal 30%. – Nasze udziały rynkowe w segmencie ciągników nie uległy zmianie, natomiast wzrosły w segmencie pras i sieczkarni oraz kombajnów – mówił Lambro.

Europa: 460 dealerów, ponad 1032 punktów sprzedaży

Kluczowym regionem dla New Holland jest Europa.  W 2020 roku europejski rynek sprzętu rolniczego bardzo ucierpiał, wielkość rocznej sprzedaży we wszystkich segmentach spadła, pomimo gospodarczego ożywienia w wielu krajach w drugiej połowie roku. W tym kontekście marka New Holland zamknęła rok z jedynie nieznacznie obniżonym ogólnym udziałem w rynku i zachowała swoją pozycję lidera na rynkach takich jak Włochy, Polska, Dania, Belgia, Holandia, Portugalia i Ukraina. Lockdown spowodował, ze łączny wolumen sprzedaży w Europie zmalał. W segmencie ciągników spadek wyniósł około 4%, kombajnów ponad  7%, a pras i sieczkarni ponad 12%.

Plan na 2021 rok

– W 2021 roku naszym strategicznym celem jest dalsze budowanie naszej pozycji jako marki zapewniającej kompleksowe usługi poprzez wzmacnianie naszej roli jako dostawcy pełnej gamy asortymentu, obsługującego wszystkich klientów i spełniającego ich potrzeby poprzez ugruntowane zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz osiągającego w zakresie wielkości sprzedaży taką przewagę w dziedzinie zbiorów, jaką uzyskaliśmy pod względem techniki i wydajności produkcyjnej – mówi Sean Lennon, wiceprezydent marki New Holland na Europę.

Marka New Holland stale inwestuje w dalsze udoskonalanie i poszerzanie swojej oferty o nowe gamy produktów, modele i innowacje. Oto maszyny, które wejdą na rynek w pierwszej połowie 2021 roku.

Ciągnik na metan

– Odgrywamy rolę pioniera w zakresie innowacyjnych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój już od prawie 14 lat. Opracowaliśmy model gospodarstwa niezależnego energetycznie, pokazując, w jaki sposób system zamkniętej pętli pomiędzy produkcją rolną a generowaniem energii może uczynić rolnictwo neutralne pod względem emisji CO2 czy nawet charakteryzować się ujemną emisją – przynosząc znaczne korzyści dla naszych klientów. W tym roku wykonujemy kolejny krok pozwalający zmienić tę koncepcję w rzeczywistość, bo nasz zasilany metanem ciągnik dołącza do gamy maszyn marki New Holland – dodaje Lambro.

Pierwszy zasilany metanem ciągnik T6 zaprezentowano na targach Agritechnica w 2019 roku, a w 2021 roku ma osiągnąć swoją pełną dostępność rynkową. Testy polowe dobiegają końca, a w pierwszej połowie roku pierwsze wyprodukowane jednostki dostarczone zostaną do wybranych klientów w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu – wszystkich kluczowych rynków dla ciągnika T6, na których produkcja biogazu stoi na zaawansowanym poziomie. Zasilany metanem ciągnik dołączy do gamy maszyn New Holland do końca roku i dostępny będzie dla wszystkich klientów w Europie oraz na innych rynkach na świecie.

Koncern rozszerza strategię, dzięki nowej umowie partnerskiej z włoskim producentem wina Barolo Fontanafredda, w ramach projektu, którego celem jest uzyskanie bezemisyjnej pracy maszyn w winnicach. Marka New Holland oraz FPT Industrial testują w tamtejszych winnicach nowy ciągnik zasilany biometanem, wywodzący się ze standardowego modelu New Holland TK. Jednostką napędową jest silnik FPT Industrial F28. Ciągnik testowany w winnicach Fontanafredda zasilany jest biometanem, a jego zadaniem jest uzyskanie pierwszego na świecie wina wyprodukowanego całkowicie bez emisji dwutlenku węgla.

barolo_fontanafredda_new_holland

W ramach drugiej współpracy marka New Holland, wraz z włoskim producentem narzędzi – firmą Nobili, opracowała koncepcję elektryfikacji narzędzi dla winnic i sadów. Łączy ona ciągnik marki New Holland T4.110V z zewnętrznym generatorem prądotwórczym, kompatybilnym z technologią AEF High Voltage. Jako pierwsze tego typu rozwiązanie w branży, generator napędzany przez WOM ciągnika jest jedynym źródłem energii zasilającym nowy elektro-opryskiwacz i elektro-mulczer. Ta innowacja została wyróżniona nagrodą Innowacja Technologiczna 2020/21 na targach EIMA International.

New_holland_opryskiwacz

new_holland

Hybrydowy kombajn

Kombajn CH7.70 Crossover Harvesting łączy w sobie technologię separacji ziarna Twin Rotor z technologią konwencjonalnego omłotu. ZOBACZ WIĘCEJ

kombajn_new_holland_ch7.70_crossover

Szersza oferta pras

Koncern poszerza ofertę pras BigBaler 1290 High Density o nowy model z pakowaczem. Maszyna jest wyposażona w trzy 3-palcowe widły pakowacza wykonane ze wzmocnionych komponentów. Producent podkreśla, że nowy model z osiąga taki sam poziom ogólnych zdolności przerobowych i wydajności, co modele BigBaler 1290 High Density CropCutter. Warto podkreślić, że prasa BigBaler 1290 High Density swoją premierę miała na targach Agritechnica 2019, gdzie nagrodzono technologię wiązania LoopMaster – WIĘCEJ.

new_holland_bigbaler_hd

Kolejna „szóstka”

Ciągnik T6.160 Dynamic Command z 6-cylindrowym silnikiem to kolejna z wprowadzanych do oferty maszyn. Pisaliśmy o niej TUTAJ.

new_holland_T6.160

Umowa z Maschio Gaspardo

Oferta maszyn towarzyszących marki New Holland zostanie poszerzona o nowe głębosze i kompaktowe brony talerzowe dostarczane przez Maschio Gaspardo oraz montowany z tyłu pielnik rzędowy umożliwiający usuwanie chwastów pomiędzy rzędami. SPRAWDŹ

new_holland_maschio_gaspardo

Zmiany w ładowarkach

Firma informuje, że udoskonalone zostały również ładowarki kołowe z serii D. Udoskonalenia objęły układ napędowy, układ chłodzenia i kabinę. Innowacją jest nowy tryb inteligentnej pracy, zapewniający nawet 10% oszczędności paliwa w maszynie. Na dalsze oszczędności przełożyć ma się wydłużenie okresów międzyserwisowych z 500 do 1000 godzin. W kabinie zamontowano 8-calowy kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, nowe, konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu w zasięgu ręki operatora. Firma zaznacza, że dzięki trybowi samopoziomowania manewrowanie widłami jest proste i odbywa się równolegle do podłoża. Skala obciążenia została opracowana w taki sposób, aby monitorować ilość przenoszonego materiału, natomiast system monitorowania ciśnienia w oponach zapewnia, że opony są zawsze sprawne i odpowiednio napompowane, zmniejszając zużycie paliwa oraz samych opon.

new_holland_ładowarkaPicture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)