Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Niezbędnik chemizatora, czyli zanim ruszysz opryskiwaczem w pole...

Obrazek

Podczas wykonywanie zabiegów ochrony roślin często dochodzi do niespodziewanych usterek. Większość z nich można szybko usunąć, pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio się przygotujemy.

Paweł Twardowski17 marca 2018, 00:23
Każdemu z nas podczas oprysków przytrafiła się przymusowa przerwa w pracy spowodowana np. niedrożnym rozpylaczem. Oczywiście usuniecie tak błahej awarii nie zajmuje sporo czasu, to w przypadku uszkodzenia korpusu rozpylacza nie da się kontynuować zabiegu.

Dlatego warto zabrać ze sobą na pole podręczna skrzynkę, w której umieścimy niezbędne detale, pozwalające szybko uporać się z prostymi awariami.

Co zatem powinno się znaleźć w takim niezbędniku?

Podstawowym elementem wyposażenia niezbędnika są rękawice ochronne. Należy pamiętać, że ochronę przed szkodliwym działaniem chemii zapewniają tylko rękawice nitrylowe. Warto także zabrać ze sobą kilka zapasowych rozpylaczy oraz specjalną szczoteczkę do ich czyszczenia.Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze powinno się znaleźć w niezbędniku chemizatora zapraszamy do kwietniowego wydania top agrar Polska na stronę 208.Czym pryskać, kiedy i na co? Sprawdź naszą bazę środków ochrony roślin!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)