Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nowe opryskiwacze samojezdne John Deere

Obrazek

John Deere wprowadził na rynek nową generację opryskiwaczy samojezdnych, które wyprodukowano w Horst w Holandii. W nowych modelach R4140i/R4150i inżynierowie wdrożyli kolejne zmiany poprawiające wydajność, precyzję, ale też bezpieczeństwo i komfort operatora.

Jan Beba29 grudnia 2019, 06:00

Celem najnowszych ulepszeń było zwiększenie wydajności opryskiwacza przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej możliwej jakości oprysku i lepszego komfortu operatora. Konstrukcja nowej kabiny oferuje na przykład wyświetlacz uniwersalny John Deere 4640 zamontowany na nowym podłokietniku. Moduł telematyki JDLink do bezprzewodowej wymiany danych z opryskiwaczem dostępny jest w wersji standardowej wraz z bezpłatną aktywacją na okres pięciu lat.

- Dodatkowo ulepszony pakiet oświetlenia zwiększa widoczność w nocy zarówno podczas pracy w polu, jak i podczas napełniania opryskiwacza środkami ochrony roślin, zapewniając maksymalną wydajność w każdych warunkach. Dostępne są też dwa poziomy specyfikacji nowej kabiny w zależności od wymagań klienta oraz opcjonalna ochrona operatora w celu zapewnienia zgodności z najnowszymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa - mówi Karol Zgierski, John Deere.

W modelach R4140i/R4150i nadal używany będzie układ PowrSpray z funkcją bezpośredniego sterowania dawką, który umożliwia szybkie i sterowanie dawką oprysku. W nowych modelach jako opcja dostępny jest układ ExactApply. – To „inteligentne” rozwiązanie dostępne od dwóch lat w maszynach przeznaczonych na rynek amerykański umożliwia zmianę dysz opryskowych ręcznie z kabiny lub automatycznie, zależnie do dawki oprysku i prędkości. Dzięki zastosowaniu technologii modulacji szerokości impulsu (PWM) do 30 Hz umożliwia również utrzymanie wielkości kropel przy zmianie prędkości – dodaje Zgierski.

Ponadto przy włączonej modulacji szerokości impulsu kompensacja skrętu zapewnia stałą dawkę oprysku na całej szerokości belki nawet podczas zawracania opryskiwacza. Układ ExactApply pozwala na indywidualne sterowanie poszczególnymi dyszami za pomocą funkcji sterowania sekcjami opartej na technologii GPS, co ma przełożenie na niższe koszty ochrony upraw. Aby ograniczyć bezproduktywny czas transportu drogowego, opryskiwacze wyposażone są również w nową opcję przekładni o prędkości maksymalnej 50 km/h. Produkcja opryskiwaczy samojezdnych John Deere R4140i/R4150i rozpoczęła się w październiku 2019 r. Będą one dostępne u dealerów na początku 2020 r.1 z 1
W modelach R4140i/R4150i nadal używany będzie układ PowrSpray z funkcją bezpośredniego sterowania dawką, który umożliwia szybkie i sterowanie dawką oprysku.

W modelach R4140i/R4150i nadal używany będzie układ PowrSpray z funkcją bezpośredniego sterowania dawką, który umożliwia szybkie i sterowanie dawką oprysku.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)