Artykuł dostępny
r e k l a m a
Głównym aktorem czwartkowej prezentacji był najnowszy zaczepiany opryskiwacz Heron. Model może być wyposażony w zbiornik o pojemności 4000 lub 5000 litrów. Zasadniczy zbiornik wykonany jest z poliestru z wewnętrznymi falochronami, podobnie jak zbiornik na czystą wodę o pojemności 500 litrów. Do mycia zbiornika głównego po skończonym oprysku, zastosowano trzy płuczki wirowe. Belka polowa może mieć szerokość 18, 20, 21, 24, 27, 28 a nawet 30 metrów. W układzie stabilizacji ważną rolę odgrywają wzmocnione amortyzatory tłumiące ruchy poprzeczne i wzdłużne belki. Dodatkowo zostały dodane sprężyny pomagające w szybkim ustabilizowaniu belki po wyjściu z zakrętu. Belka może pracować na wysokości od 0,5 do 2,3 m a podnoszona jest za pomocą równoległoboku. Jak podkreśla producent, równoległobok został przeprojektowany – zlikwidowana dolna poprzeczka, przez co zwiększył się prześwit opryskiwacza. Podnoszenie odbywa się za pomocą dwóch siłowników hydraulicznych, na których zamontowane są akumulatory, które poprawiają stabilizację belki podczas oprysku.
r e k l a m a
Opryskiwacz zyskał nową ramę o grubości ścianek 8 mm, a specjalnie wyprofilowanie ramy pod kątem 6 stopni, zapewnia bardzo dobry prześwit i obniżenie środka ciężkości maszyny. Dodajmy, że w opryskiwaczach Unia Heron w standardzie montowana jest pompa membranowo-tłokowa RO 400 o wydajności 400 l/min. Pompy zamontowane są na stelażu na dyszlu, przez co zwiększył się prześwit do podłoża.
Opcjonalnie model Heron można wyposażyć w pneumatyczną amortyzację osi, co odpowiada za zmniejszenie drgań przenoszonych na konstrukcję maszyny. Ponadto na życzenie dostępna jest skrętna oś. Jest ona sterowana za pomocą żyroskopu. Przy wyborze tej opcji, komputer sterujący musi być obsługiwany w technologii ISOBUS.
Polecany artykuł

Precyzyjne rozsiewacze z Brzegu
Kolejną nowością w opryskiwaczach Unii jest opcja montażu własnego układu hydraulicznego służącego do sterowania belką opryskową i osią skrętną opryskiwacza. Zestaw składa się z multiplikatora napędzanego od pompy opryskiwacza, zbiornika o pojemności 35l i filtrów hydraulicznych. Rozwiązanie pozwala na szybkie agregatowanie ciągnika z opryskiwaczem. Przy częstych zmianach ciągnika, brak mieszania olejów pozytywnie wpływa na pracę opryskiwacza i ciągnika, a do tego obniża spalanie i obciążenie ciągnika podczas pracy.
Warto podkreślić, że Heron może być wyposażony w systemy wspomagające jakość i równomierność oprysku, w tym:
– cyrkulacja cieczy sterowana pneumatycznie, która zapewnia osiągnięcie pożądanego ciśnienia cieczy we wszystkich rozpylaczach od momentu załączenia oprysku,
– system EDS, czyli indywidualna kontrola pojedynczych rozpylaczy, pozwalająca na automatyczne wyłączanie każdego rozpylacza w momencie, gdy znajduje się nad obszarem już opryskanym,
– Unia DynaJet, czyli technologią oprysku pulsacyjnego, którego głównym zadaniem systemu jest wyrównanie pokrycia oprysku w łanie niezależnie od zmieniającej się prędkości jazdy, przy zachowaniu zadanej dawki, ciśnienia i wielkości kropli. System pozwala także na zmienne dawkowanie nawozów i regulatorów wzrostu,
RCW Helix 120 TD
RCW Helix 120 TD służy do wysiewu nawozów pylistych. Maszyna powstała w odpowiedzi na rosnące oczekiwania rolników szukających sposobu na precyzyjny i bezstratny wysiew wapna pylistego, charakteryzującego się wysoką reaktywnością, szybkim działaniem i relatywnie niską ceną. RCW Helix 120 TD ma zbiornik o pojemności 13000 l z przyłączami hydrantowymi do pneumatycznego załadunku nawozu (jedno przekazujące nawóz do przedniej części zbiornika i drugie – do tylnej). W standardzie jest wyposażony w hydraulicznie unoszoną, szczelną plandekę, która chroni ładunek przed wilgocią oraz zapobiega pyleniu się nawozu podczas załadunku. Pojemność zbiornika jest dobrana w taki sposób, aby możliwy był odbiór ładunku z jednej standardowej cysterny wapna na dwa razy.
Galeria zdjęć





✕
r e k l a m a
r e k l a m a
Komentarze (?)