Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nowy model rozrzutników z Mirosławca

Obrazek

Firma Metaltech nieustannie udoskonala oferowane maszyny. Przykładem mogą być rozrzutniki obornika z serii RO, w których producent dokonał kliku zmian.

Paweł Twardowski4 października 2018, 13:14
Metaltech w odpowiedzi na oczekiwania rolników zmodernizował serie popularnych rozrzutników RO. Pierwsza zmiana dotyczy zwiększenia ładowności maszyn. Nowe rozrzutniki będą teraz dostępne w 5 wariantach o ładowności od 8 do 16 ton.

Skrzynia nawozowa wykonana jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości na ścieranie i grubości 4 mm. Na jej dnie pracuje pojedynczy przenośnik łańcuchowo-listwowy, który kieruje materiał w kierunku adaptera. Ogniwa łańcucha wykonane są materiału o średnicy 14 mm. Napęd przenośnika jest hydrauliczny, co umożliwia bezstopniową regulację prędkości posuwu. Do nastawień wykorzystywany jest elektroniczny sterownik, który oferowany jest jako podstawowe wyposażenie nowej serii RO.

Za rozrzucanie materiału standardowo odpowiedzialny jest dwubębnowy pionowy adapter. W trzech największych modelach opcjonalnie można zamówić pionowy adapter o szerokości 2 m. Napęd pochodzi od WOM o obrotach 1000 obr./min.

W wyposażeniu dodatkowym oferowany jest także model poziomy, hydraulicznie unoszona ściana grodziowa czy nadstawki pozwalająca na wykorzystanie maszyny podczas odwożenia sieczki kukurydzianej od sieczkarni.

Bez względu na adapter rozrzutniki RO pozwalają na rozrzucanie obornika, kompostu, torfu czy wapna. Szerokość robocza jest zależna od rodzaju aplikowanego materiału i mieści się w zakresie od 8 do 12 m. Całość konstrukcji wsparta jest na pojedynczej osi z niskociśnieniowym ogumieniem o dużej średnicy, co sprawia, że maszyna nie ugniata zbytnio gleby. Zaczep standardowo wyposażony jest w resor, co podnosi komfort jazdy po nierównych polnych drogach.

To jeszcze nie koniec nowości w segmencie rozrzutników obornika jakie przygotował Metaltech. Firma z Mirosławca w najbliższym czasie chce poszerzyć ofertę o zupełnie nowy model. W gamie rozrzutników ma się pojawić sprzęt o ładowności 20 ton. Maszyna przeznaczona jest do współpracy z ciągnikami o mocy ponad 160 KM i ma zupełnie odmienną konstrukcją. Jest to rozrzutnik wsparty na tandemowym układzie jezdnym z resorami parabolicznymi i tzw. szeroką skrzynią nawozową (2,15 m).

Na jej dnie pracuje podwójny przenośnik łańcuchowo-listwowy o napędzie hydraulicznym. Do jego napinania w standardzie przewidziane są śruby po obu stronach maszyny, a w opcji dostępny będzie napinacz hydrauliczny. RO20 ma mieć w standardzie szerokopasmowy adapter umożliwiający aplikowanie nawozów organicznych na szerokość do 24 m. Jego napęd pochodzi od WOM ciągnika o obrotach 1000 obr./min. Masę własna rozrzutnika producent określa na 7 ton.

Maszyna ma się pojawić w ofercie od stycznie przyszłego roku.   pt


1 z 5
RO 16	Teraz największy rozrzutnik Metaltech z serii RO wsparty na pojedynczej osi ma ładowność 16 ton.

RO 16 Teraz największy rozrzutnik Metaltech z serii RO wsparty na pojedynczej osi ma ładowność 16 ton.

2 z 5
Standardowym wyposażeniem serii RO jest amortyzowany dyszel, który podnosi komfort jazdy po nierównych drogach.

Standardowym wyposażeniem serii RO jest amortyzowany dyszel, który podnosi komfort jazdy po nierównych drogach.

3 z 5
W nowej serii RO do regulowania prędkości posuwu służy elektroniczny sterownik umieszczany w kabinie ciągnika.

W nowej serii RO do regulowania prędkości posuwu służy elektroniczny sterownik umieszczany w kabinie ciągnika.

4 z 5
W podstawowej wersji za rozrzucanie nawozu odpowiada podwójny pionowy adapter. W opcji oferowane są inne wersje adapterów.

W podstawowej wersji za rozrzucanie nawozu odpowiada podwójny pionowy adapter. W opcji oferowane są inne wersje adapterów.

5 z 5
Od przyszłego roku do oferty firmy Metaltech trafi model RO 20 o ładowności 20 ton i zupełnie nowej konstrukcji.

Od przyszłego roku do oferty firmy Metaltech trafi model RO 20 o ładowności 20 ton i zupełnie nowej konstrukcji.

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)