Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Nowy samojezdny paszowóz Trioliet

Obrazek

Triotrac M jest najnowszą propozycją holenderskiego producenta. Samobieżna maszyna o pojemności 14 m3 ma jeden pionowy ślimak i układ tnąco-ładujący z rotorem ładującym do załadunku paszy do mieszalnika.

Jan Beba16 listopada 2020, 11:18

Zaprezentowany podczas internetowej konferencji prasowej paszowóz wyróżnia system załadunku, który – jak podkreśla producent – zapewnia, że pasza jest przetwarzana czysto i bez strat podczas ładowania. Triotrac M może pobierać kiszonkę z pryzmy o wysokości do 4,5 m. Jednorazowo noże odcinają pas kiszonki o szerokości 1,85 m i głębokości 40 cm. Dla wygody operatora można swobodnie regulować wysokość kabiny, tak by zawsze była optymalna. Podjeżdżając do wysokiego silosu można unieść kabinę by poprawić widoczność.

Dwie wersje Triotrac M

Inżynierowie zadbali też o zwrotność maszyny mierzącej 7,3 m (ZK) lub 8 m (AL), dzięki czemu nadaje się do niskich budynków na ciasnych podwórkach. Wysokość pojazdu nie przekracza 2,8 m. Triotrac M 14000 można wyposażyć w poprzeczną taśmę transportową z tyłu (AL) lub drzwi wyładowcze po obu stronach (ZK).

Do sterowania maszyną służy joystick w podłokietniku, za pomocą którego można regulować wszystkimi ustawieniami dotyczącymi ładowania, mieszania i rozładowywania paszy. W Triotrac M silnik znajduje się z tyłu maszyny, dzięki czemu jest łatwo dostępny, np. w celu konserwacji. Wóz może się rozpędzić do 35 km/h, co docenią właściciele rozległych gospodarstw, gdzie pryzmy są oddalone od obory.

forum topagrar1 z 2
Paszowóz wyróżnia system załadunku, który – jak podkreśla producent – zapewnia, że pasza jest przetwarzana czysto i bez strat podczas ładowania.

Paszowóz wyróżnia system załadunku, który – jak podkreśla producent – zapewnia, że pasza jest przetwarzana czysto i bez strat podczas ładowania.

2 z 2
Triotrac M 14000 można wyposażyć w poprzeczną taśmę transportową z tyłu (AL) lub drzwi wyładowcze po obu stronach (ZK).

Triotrac M 14000 można wyposażyć w poprzeczną taśmę transportową z tyłu (AL) lub drzwi wyładowcze po obu stronach (ZK).

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)