Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Pielniki w ofercie Pöttinger

Obrazek

Pöttinger rozszerza ofertę o maszyny do mechanicznej walki z chwastami. To efekt przejęcia austriackiego producenta CFS Cross Farm Solution GmbH, które ma nastąpić 1 sierpnia 2021 r.

Dawid Konieczka3 lutego 2021, 09:11
Wprowadzenie nowej grupy maszyn tj. sprzętu do mechanicznej walki z chwastami to uzupełnienie luki w szerokiej ofercie maszyn uprawowych Pöttinger. Austriacki producent CFS Cross Farm Solution z siedzibą w Stoitzendorf to doświadczony partner, który będzie wspierał producenta z zieloną koniczynką w logo.
Pöttinger od lat stawia na rozwój segmentu maszyn do uprawy gleby. Zaczątkiem było przejecie bawarskiej fabryki pługów w Landsberg w 1975 roku. Przejęcie, które ma nastąpić 1 sierpnia to kontynuacja rozpoczętych przed laty działań.

CFS Cross Farm Solution GmbH posiada w swojej ofercie szeroką ofertę pielników, w których elementami roboczymi są m.in. obrotowe elementy gwieździste, zgrzebła palcowe czy tradycyjne pielniki z elementami roboczymi pracującymi w glebie do upraw międzyrzędowych.

Jak informuje Pöttinger oprócz przejęcia produktów, dwaj założyciele firmy CFS, Andreas Egelwolf i Leopold Rupp, a także inni doświadczeni pracownicy, będą aktywnie wspierać firmę Pöttinger w przyszłości. Oficjalnie rozpoczną pracę jako pracownicy firmy Pöttinger z dniem 1 sierpnia 2021 r. Dotychczasowa siedziba w Stoitzendorf będzie pełnić rolę centrum kompetencji w obszarze rozwoju maszyn do mechanicznej walki z chwastami. Będzie tam również prowadzona produkcja maszyn.

Skracająca się nieustannie lista substancji aktywnych w środkach ochrony roślin, wspieranie produkcji zdrowej żywności, a także rosnące zapotrzebowanie na taką żywność stawiają rolników przed nowymi wyzwaniami. Aby mogli produkować żywność w nowych realiach potrzebują nowych, bardzo uniwersalnych i wydajnych maszyn.

„Jesteśmy przekonani, że zrobiliśmy ważny krok w przyszłość, przejmując produkty i pracowników firmy CFS. Dzięki temu nowemu segmentowi produktów wypełniamy lukę, którą mieliśmy wcześniej w uprawie roli. Dzięki naszemu partnerowi i jego kompetencjom w tym obszarze, mamy zapewnioną dalsza drogę do osiągania sukcesów”- przekonuje Gregor Dietachmayr, przewodniczący zarządu Pöttinger.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)