Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Podwójny wał w Tigerze na ciężkie gleby

Obrazek

Kultywatory Tiger marki Horsch zyskały możliwość wyposażenia w podwójny wał. Ta opcja była już dostępna, m.in. w modelu Terrano.

Jan Beba2 lutego 2019, 19:20
Firma Horsch w gamie kultywatorów Tiger wprowadziła podwójny wał RollPack. Dotychczas to rozwiązanie dostępne było tylko na rynku rosyjskim i ukraińskim. Obecnie podwójny wał RollPack dla serii Horsch Tiger jest do nabycia także na rynku europejskim.
 
Podwójny wał RollPack nadaje się szczególnie do gleb ciężkich, ponieważ pierścienie wału umożliwiają intensywne zagęszczenie gleby i pozostawiają jednolitą strukturę powierzchni. Podwójny wał RollPack jest mniej podatny na ścieranie i zapewnia wysokie bezpieczeństwo pracy kultywatora.

Ponadto przenikające się pierścienie wału o średnicy 62 cm zapewniają dobre samooczyszczanie. Nowa wersja wału dla modelu Tiger jest dostępna dla szerokości roboczych od 3 do 7,5 metra. W przeciwieństwie do wału oponowego, w którym opony spełniają również funkcję jezdną na drodze, podwójny wał RollPack w Tigerze pracuje jedynie na polu. Jego podwozie jezdne ma własne opony transportowe. Podczas jazdy po drodze wał pozostaje w spoczynku złożony z tyłu maszyny. Zwiększa to nie tylko komfort jazdy po drogach publicznych, ale także sprawia, że skręt na uwrociach jest lżejszy. W zależności od potrzeb rynkowych opcjonalnie dostępny jest też pneumatyczny lub hydrauliczny układ hamulcowy.


1 z 1
Kultywatory Tiger marki Horsch zyskały możliwość wyposażenia w podwójny wał.

Kultywatory Tiger marki Horsch zyskały możliwość wyposażenia w podwójny wał.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)