Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Pokaz maszyn Kuhn

17.10.2018

Drukuj

Pokaz maszyn Kuhn

Artykuł dostępny

Przygotowanie karmy i obsługa stada bydła to czasochłonne zajęcie. Pracę można sobie ułatwić korzystając z bogatej oferty firmy Kuhn. Producent ma szeroką gamę maszyn, w tym wozy paszowe i ścielarki. Podczas cyklu pokazów dla rolników prezentowany był model Profile o pojemności 14 m3. Za mieszanie i rozdrabnianie komponentów odpowiadają dwa pionowe ślimaki, a na których osadzone są demontowane ostrza. Dno zbiornika oraz ślimak wykonane są ze specjalnej stali, zapewniającej długie użytkowanie sprzętu. Gotowa karma może być podawana na ganek paszowy z lewej lub prawej strony. Wbudowany standardowo układ wagowy pozwala na precyzyjne sporządzanie paszy dla różnych grup produkcyjnych. W tylnej ścianie wozu ulokowane jest okno pozwalające na dodawanie podczas pracy komponentów treściwych.

r e k l a m a

Po wymieszaniu i zadaniu paszy zwierzętom przedstawiciele firmy Kuhn szczegółowo omówili zalety maszyny, a sporządzona karma została poddana bacznej ocenie rolników oraz eksperta z UP Poznań. Badano rozłożenie poszczególnych frakcji na sitach oraz określono zawartość suchej masy.

Po pokazie wozu paszowego swoje możliwości zaprezentowała zawieszana ścielarka Primor 2060 M. Maszyna ma zasobnik na słomę o pojemności 2 m3, co pozwala na swobodna współpracę z belami o średnicy 1,8 m.    pt


Polecane dla Ciebie:

article icon

Co się dzieje z wnioskami na modernizację gospodarstw z 2018 roku? Nie uwierzysz…

Czytaj

Zobacz wideo

Wóz paszowy i ścielarka Kuhn - Pokaz pracy nowości

Galeria zdjęć

Wóz paszowy Kuhn Profile
Ścielarka Primor

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii