Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Pokaz maszyn Kuhn

Nic tak nie obrazuje możliwości maszyny jak pokaz pracy. Z taką właśnie inicjatywą wyszła firma Kuhn, która przygotowała serię praktycznych spotkań z rolnikami, gdzie swoje atuty prezentował wóz paszowy i ścielarka.

Paweł Twardowski17 października 2018, 15:36
Przygotowanie karmy i obsługa stada bydła to czasochłonne zajęcie. Pracę można sobie ułatwić korzystając z bogatej oferty firmy Kuhn. Producent ma szeroką gamę maszyn, w tym wozy paszowe i ścielarki. Podczas cyklu pokazów dla rolników prezentowany był model Profile o pojemności 14 m3. Za mieszanie i rozdrabnianie komponentów odpowiadają dwa pionowe ślimaki, a na których osadzone są demontowane ostrza. Dno zbiornika oraz ślimak wykonane są ze specjalnej stali, zapewniającej długie użytkowanie sprzętu. Gotowa karma może być podawana na ganek paszowy z lewej lub prawej strony. Wbudowany standardowo układ wagowy pozwala na precyzyjne sporządzanie paszy dla różnych grup produkcyjnych. W tylnej ścianie wozu ulokowane jest okno pozwalające na dodawanie podczas pracy komponentów treściwych.

Po wymieszaniu i zadaniu paszy zwierzętom przedstawiciele firmy Kuhn szczegółowo omówili zalety maszyny, a sporządzona karma została poddana bacznej ocenie rolników oraz eksperta z UP Poznań. Badano rozłożenie poszczególnych frakcji na sitach oraz określono zawartość suchej masy.

Po pokazie wozu paszowego swoje możliwości zaprezentowała zawieszana ścielarka Primor 2060 M. Maszyna ma zasobnik na słomę o pojemności 2 m3, co pozwala na swobodna współpracę z belami o średnicy 1,8 m.    pt
1 z 2
Wóz paszowy Kuhn Profile

Wóz paszowy Kuhn Profile

2 z 2
Ścielarka Primor

Ścielarka Primor

Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)