Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Policja rozbiła gang handlarzy używanymi maszynami

Obrazek

50 tys. zł – na taką kwotę zostali oszukani rolnicy i właściciele firm budowlanych, oszukani przez grupę przestępczą zajmującą się wyłudzaniem zaliczek na poczet sprowadzanych maszyn rolniczych i budowlanych. Przestępcy mieli jednak pecha – zostali szybko rozpracowani przez głogowskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i decyzją sądu są tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Bartłomiej Czekała25 czerwca 2017, 09:23

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z głogowskiej komendy powiatowej Policji w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali pięć osób zajmujących się przestępczym procederem. Mechanizm działania polegał na zamieszczaniu na portalach internetowych ogłoszeń o sprzedaży maszyn budowlanych i rolniczych.

Z informacji pozyskanych w toku prowadzonego śledztwa wynika, że oszuści proponowali atrakcyjne ceny oraz zamieszczali przypadkowe fotografie maszyn uzyskane z Internetu. Warunkiem dostawy pojazdu było wpłacenie zaliczki mającej rzekomo pokrywać koszty sprowadzenia maszyny. Podejrzani wyłudzili w ten sposób co najmniej 50 tys. złotych.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało pięć osób. Wszystkim grozi teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Potencjalni organizatorzy tego procederu, mieszkańcy Głogowa w wieku 33 i 31 lat, na wniosek policji i prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Wobec pozostałej trójki podejrzanych w wieku 31,27 i 31 lat, prokuratura zastosowała dozory policyjne.

W dalszym ciągu policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia rzeczywistego rozmiaru ich działalności przestępczej. Niestety, pomimo tego, że wielokrotnie już nagłaśniano ten sposób działania przestępczego, to nadal jednak znajdują się osoby, które skuszone atrakcyjną ceną, decydują się na takie niebezpieczne transakcje.

oprac. bcz na podst. KWP we Wrocławiu
Fot. KWP WrocławPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)