Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rozbudowa w zamian za krótkie terminy dostaw

12.05.2018

Drukuj

Rozbudowa w zamian za krótkie terminy dostaw

Artykuł dostępny

Prawie 2,5 ha pod dachem, to docelowa powierzchnia produkcyjna i magazynowa, do jakiej dąży kierownictwo firmy Samson. W ostatnich miesiącach do firmy spływają liczne zamówienia na nowy sprzęt, dlatego trzeba zainwestować w nowe hale do produkcji.

Dynamiczny wzrost sprzedaży producenta z Viborg (Dania) zmusza szefostwo do rozbudowania istniejących obiektów o dodatkowe 4,5 tys m2. Dziś hale zakładu zajmują 18,5 tys. m2. Samson odnotowuje wzrost zamówień na prawie wszystkich rynkach, co jest wynikiem rozbudowanej sieci dealerów, a także zwiększenia działań polegających na demonstracji pracy maszyn w polu. Zdaniem kierownictwa firmy jest to sposób na dostęp do większej liczby kluczowych klientów, którzy dopiero po zobaczeniu możliwości sprzętu na własne oczy decydują się na zakup. Zwiększona liczba sprzedanych maszyn skutkuje również wzrostem sprzedaży części zamiennych. To z kolei wymaga dodatkowej przestrzeni do ich produkcji i przechowywania. 

r e k l a m a„Mamy nowoczesne i elastyczne urządzenia produkcyjne oraz zoptymalizowaną produkcję, dzięki czemu możemy dostarczać maszyn dla klientay w krótkim terminie. Ale aby to utrzymać potrzebujemy więcej miejsca – mówi Torben Larsen odpowiedzialny m.in. za sprzedaż.” W Viborg budowane są dwie hale o wymiarach 30 x 75 m. Będą one używane jako skład komponentów wyprodukowanych z odpowiednim wyprzedzeniem, aby być gotowym po otrzymaniu zamówień. Natomiast maszyny gotowe także będą składowane w nowych budynkach, a nie jak wcześniej w wynajętym obiekcie.

Warto podkreślić, że firma Samson w ostatnich latach zainwestowała w szereg nowoczesnych maszyn tokarskich, laserowych i frezujących, a także w wiele maszyn do obróbki metalu, dzięki czemu produkuje się tu ponad 85% komponentów do montażu maszyn.

Polecany artykuł

Zwrotny rozrzutnik Joskin

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

Galeria zdjęć

Firma Samson musi się rozbudować, aby sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na maszyny.
Torben Larsen z niecierpliwością oczekuje na nowe hale magazynowe, które będą gotowe do końca tego roku.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii