Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Rozsiewacze ZA-V z prostym terminalem

Obrazek

Większą precyzję i łatwiejszą obsługę rozsiewaczy serii ZA-V firmy Amazone ma zapewnić nowy terminal EasySet 2. Proste urządzenie to alternatywa dla hydraulicznego uruchamiania zasuw.

Jan Beba29 marca 2020, 11:57

EasySet 2 umożliwia elektryczne uruchamianie zasuw rozsiewaczy serii ZA-V firmy Amazone za pomocą jednego przycisku. W ten sposób eliminuje się przyłącza hydrauliczne do uruchamiania zasuw i wymagane jest jedynie podłączenie zasilania 12 V do komputera obsługowego. Terminal EasySet 2 jest na tyle prosty, że nie wymaga nawigacji w menu. Oznacza to, że każdy przycisk ma przypisaną funkcję, co bardzo ułatwia obsługę, np. zasuwy dozujące mogą być otwierane i zamykane elektrycznie po obu stronach lub tylko po jednej stronie. Żądana dawka rozsiewu jest wprowadzana do terminalu i może być zmieniana podczas pracy w etapach jedno- lub dziesięcioprocentowych. To kolejny plus bo eliminuje się w ten sposób konieczność wysiadania z ciągnika i ręcznego ustawiania skali w tylnej części maszyny.

W połączeniu z sygnałem prędkości, nowy EasySet 2 od Amazone może regulować pozycję zasuwy przy zmianie prędkości roboczej. Wielkość otworu wylotowego jest automatycznie dopasowywana do prędkości roboczej, dzięki czemu dawka rozsiewu pozostaje zawsze taka sama. Jeśli do rozsiewu granicznego używa się elektrycznego układu rozsiewu granicznego Limiter V+, to można go aktywować jednym przyciskiem. Za pomocą przycisków plus i minus można regulować wysokość Limitera V+ i w ten sposób określać zasięg wyrzutu nawozu. W ten sposób można z fotela operatora łatwo wybierać rozsiew krawędziowy, graniczny czy rozsiew przy rowach lub zoptymalizować odpowiednie ustawienie podczas pracy bezpośrednio z kabiny. Inną szczególną cechą wprowadzona przez inżynierów Amazone jest zintegrowany licznik hektarów, który daje użytkownikowi stałą informację na temat wydajności maszyny.



1 z 1
Prosty terminal obsługowy do sterowania rozsiewaczem nawozów Amazone Za-V.

Prosty terminal obsługowy do sterowania rozsiewaczem nawozów Amazone Za-V.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)