Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Sposób na szybki zbiór kamieni

Obrazek

Nowością w ofercie firmy Agrimet jest montowane na ładowaczu lub ładowarce urządzenie do zbierania kamieni. To rozwiązanie może być przydatne przez cały rok.

Jan Beba12 marca 2021, 18:00

Napędzana silnikiem hydraulicznym maszyna zbudowana jest z ażurowego kosza wykonanego z prętów stalowych SJ355 o rozstawie 6,5 i 8,5 cm oraz płyty czołowej przystosowywanej do różnych typów ładowarek, m.in.: Manitou, JCB, Euro SMS, Euro MX  i innych, zgodnie z potrzebami użytkownika.

W praktyce podczas zbierania kamieni operator ładowarki chwyta koszem kamienie wraz z ziemią, która wraz z innymi zanieczyszczeniami osypuje się z kosza podczas obrotów. Po zebraniu odpowiedniej ilości kamieni można wysypać z kosza czyste  kamienie na przyczepę lub inne przeznaczone do ich zbioru miejsce.

Film z pracy urządzenia: TUTAJ

Przedsiębiorstwo z miejscowości Babki w woj. warmińsko-mazurskim specjalizuje się w produkcji bron talerzowych i kultywatorów. Obecnie w ofercie są zaczepiane brony talerzowe o szerokości roboczej 5, 6, 7 i 8 m, zawieszane brony talerzowe pracujące na szerokości 2,5, 3, 4 lub 5 m. Trzecią grupę oferowanych maszyn stanowi agregat do głębokiej uprawy o szerokości roboczej od 3 m.

W bronach są siłowniki z kompozytowymi tulejami, niewymagające smarowania, talerze ze stali borowej 6 mm, montowane na bezobsługowych piastach, a w miejscach połączeń stalowe tuleje. Głębokość pracy regulowana jest hydraulicznie.

Warto podkreślić, że przyzakładowe centrum badawczo-rozwojowe opracowało system szybkiej wymiany wałów, by w zależności od warunków polowych wybrać odpowiedni rodzaj. Brona talerzowa o szerokości 2,5 m kosztuje 25 tys. zł netto, a 8 m w pełnym wyposażeniu ok. 170 tys. zł netto. W opracowaniu jest brona o szerokości 12 m.1 z 2
Przedsiębiorstwo z miejscowości Babki w woj. warmińsko-mazurskim specjalizuje się w produkcji bron talerzowych i kultywatorów. Nowością jest urządzenie do zbierania kamieni.

Przedsiębiorstwo z miejscowości Babki w woj. warmińsko-mazurskim specjalizuje się w produkcji bron talerzowych i kultywatorów. Nowością jest urządzenie do zbierania kamieni.

2 z 2
Napędzana silnikiem hydraulicznym maszyna zbudowana jest z ażurowego kosza wykonanego z prętów stalowych.

Napędzana silnikiem hydraulicznym maszyna zbudowana jest z ażurowego kosza wykonanego z prętów stalowych.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)