Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Sprawny załadunek rozsiewacza

13.11.2018

Drukuj

Sprawny załadunek rozsiewacza

Artykuł dostępny

Duże opakowania big-bag wymagają odpowiedniego sprzętu do załadunku. Bywa, że w worku znajduje się nawet 600 kg granul, co uniemożliwia wykorzystanie ładowacza czołowego na popularnych małych ciągnikach typu Ursus C-330 czy C-360. Często z takim obciążeniem nie poradzi sobie nawet ładowacz Cyklop. By sprawnie obsługiwać worki big-bag niezbędna jest ładowarka teleskopowa lub ciągnik z solidnym ładowaczem czołowym. Jest jednak jeden mały problem. W takim przypadku potrzebujemy dwa sprzęty do pracy. Pierwszy współpracuje z rozsiewaczem, drugi służy do załadunku. Jest jednak inny sposób.

r e k l a m aUnia oferuje urządzenia do załadunku nawozu z worków big-bag o nazwie Byk. Sprzęt jest mocowany na TUZ ciągnika. Konstrukcja ładowacza pozwala następnie podłączyć rozsiewacz nawozu. Byk charakteryzuje się udźwigiem do 1000 kg, więc bez trudy obsłużymy wszystkie worki, nawet te o niestandardowej ładowności. Do obsługi ramienia wykorzystywane są dwa siłowniki hydrauliczne. Jeden służy do unoszenia, a drugi do wysuwu wysięgnika. Rozdzielacz sterujący umieszczamy w kabinie ciągnika. Maksymalna wysokość na jaką można unieść hak to ponad 5 m. Teleskop ramienia wysuwa się w zakresie od 0 do 135 cm. Masa urządzenie to 300 kg.

Takim zestawem możemy samodzielnie sprawnie i efektywnie wysiewać nawozy.   pt

Polecany artykuł

Samasz na targach Polagra-Premiery

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek zbóż: stawki na krajowym rynku w dół

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii