Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Sprawny załadunek rozsiewacza

Obrazek

Coraz częściej gospodarstwa, zwłaszcza te większe zmawiają nawóz w workach big-bag. Jednak do sprawnego zasypywania rozsiewacza potrzebna jest ładowarka lub ciągnik z solidnym ładowaczem. Na szczęście jest jeszcze inne rozwiązanie.

Paweł Twardowski13 listopada 2018, 13:02
Duże opakowania big-bag wymagają odpowiedniego sprzętu do załadunku. Bywa, że w worku znajduje się nawet 600 kg granul, co uniemożliwia wykorzystanie ładowacza czołowego na popularnych małych ciągnikach typu Ursus C-330 czy C-360. Często z takim obciążeniem nie poradzi sobie nawet ładowacz Cyklop. By sprawnie obsługiwać worki big-bag niezbędna jest ładowarka teleskopowa lub ciągnik z solidnym ładowaczem czołowym. Jest jednak jeden mały problem. W takim przypadku potrzebujemy dwa sprzęty do pracy. Pierwszy współpracuje z rozsiewaczem, drugi służy do załadunku. Jest jednak inny sposób.

Unia oferuje urządzenia do załadunku nawozu z worków big-bag o nazwie Byk. Sprzęt jest mocowany na TUZ ciągnika. Konstrukcja ładowacza pozwala następnie podłączyć rozsiewacz nawozu. Byk charakteryzuje się udźwigiem do 1000 kg, więc bez trudy obsłużymy wszystkie worki, nawet te o niestandardowej ładowności. Do obsługi ramienia wykorzystywane są dwa siłowniki hydrauliczne. Jeden służy do unoszenia, a drugi do wysuwu wysięgnika. Rozdzielacz sterujący umieszczamy w kabinie ciągnika. Maksymalna wysokość na jaką można unieść hak to ponad 5 m. Teleskop ramienia wysuwa się w zakresie od 0 do 135 cm. Masa urządzenie to 300 kg.

Takim zestawem możemy samodzielnie sprawnie i efektywnie wysiewać nawozy.   pt


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)