Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Trzybelkowy kultywator nie boi się kamieni

Obrazek

Maschio Gaspardo ma w swojej ofercie 3-belkowy kultywator Terremoto, przeznaczony do płytkiej i głębokiej uprawy. 

Jan Beba1 marca 2018, 23:26
Podczas targów Mazurskie Agro Show w Ostródzie włoski producent zaprezentował 3-belkowy kultywator Terremoto 3. Po zdemontowaniu bocznych lemieszy jesteśmy w stanie pracować dłutami o szerokości 80 mm na głębokość do 30 cm.

Sprzęt uprawowy o szerokości 3 m wyposażono w 10 zębów uprawowych rozstawionych od siebie na 730 mm oraz prześwitem 900 mm. Umożliwia to płynną pracę z dużymi ilościami resztek pożniwnych. Zęby przed uszkodzeniem, np. w wyniku uderzenia w kamień, są zabezpieczone śrubą zrywaną bądź podwójną sprężyną o nacisku nawet 600 kg. Jak zapewnia producent pozwala to na pracę bez obaw o uszkodzenia w ciężkich i zakamienionych glebach.

Tuż za amortyzowanymi zębami znajdują się talerze na bezobsługowych łożyskach lub listwy wyrównujące. Szeroka gama wałów m.in. rurowy, Packera, gumowy czy daszkowy pozwala dopasować maszynę do warunków w gospodarstwie i kolejnego zabiegu. Głębokość pracy regulujemy z przodu za pomocą sworzni i klipsów, natomiast pracy talerzy dwiema śrubami rzymskimi w tylnej części maszyny. ppsz
Fot. Pszonka


1 z 3
Kultywator trójbelkowy Maschio Terremoto 3

Kultywator trójbelkowy Maschio Terremoto 3

2 z 3
Talerzowa sekcja wyrównująca z regulacją za pomocą śruby rzymskiej.

Talerzowa sekcja wyrównująca z regulacją za pomocą śruby rzymskiej.

3 z 3
Podwójna sprężyna wywiera nacisk 600kg na redlice.

Podwójna sprężyna wywiera nacisk 600kg na redlice.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)