Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Väderstad wprowadza nakładki BreakMix

Obrazek

Od maja wszystkie kultywatory Väderstad można będzie wyposażyć w nakładki BreakMix, które kruszą i intensywnie mieszają uprawianą rolę.

Jan Józefowicz24 maja 2018, 10:25
Producent wyjaśnia, że nakładki BreakMix skuteczne rozbijają twarde warstwy gleby na większej głębokości, jednocześnie zapewniając intensywne mieszanie resztek pożniwnych w wierzchniej warstwie. Nakładki przeznaczone są do uprawy w pierwszym zabiegu prowadzonym po zbiorze lub kolejnego na cięższych glebach, gdzie może dochodzić do nadmiernego zagęszczenia roli. Nakładka BreakMix może mieszać górną warstwę i niwelować podeszwę płużną do 30 cm.

Väderstad wyjaśnia, że bakterie i grzyby są najbardziej aktywne w wierzchniej warstwie gleby.  Celem jest mieszanie resztek pożniwnych do 10 cm w celu ich szybszej mineralizacji. Nie mieszając głębszych warstw, BreakMix unika wyciągania brył na powierzchnię. Kruszenie na większej głębokości eliminuje twarde warstwy, a jednocześnie umożliwia transport wody w obie strony – zarówno w górę, jak i w dół.
Nakładkę BreakMix wykonano z twardych metalowych wzmocnień Maraton, co wpływa na długą ich żywotność. 
oprac. jj

Fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)