Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Maszyny rolnicze>

Większa trwałość paszowozów Siloking

Obrazek

Samojezdne paszowozy Siloking, w Polsce dostępne pod marką Sano, przeszły kolejny etap rozwoju. Firma wykorzystuje doświadczenie zdobyte przy produkcji 2500 samobieżnych maszyn, kładąc jeszcze większy nacisk na trzy kluczowe cechy technologii żywienia: zrównoważony rozwój, inteligencję i cyfryzację.


Jan Beba6 listopada 2020, 15:45

Grupę samojezdnych paszowozów Siloking SelfLine tworzy teraz pięć serii: Compact, Premium, System 300+, System 500+ i System 1000+ o pojemności zbiornika od 12 do 32 m3. Firma podkreśla, że wprowadzane ulepszenia pozwalają zwiększyć średni cykl użytkowania maszyn z 10 tys. do 15 tys. godzin pracy. Stoi za tym m.in.:

  • zwiększona grubość ścianki leja oraz szczególne zastosowanie odpornej na ścieranie i kwasy ścianki leja Silonox
  • zastosowanie wysokowydajnego bębna głowicy frezarskiej, który pozwala na zwiększenie ładowności przy jednoczesnym zachowaniu struktury paszy

  • wysokiej jakości taśmociąg załadowczy wykonany z gumy jest standardowo montowany we wszystkich samobieżnych
  • ślimaki mieszające o zmiennej prędkości od 15 do 55 obrotów na minutę, wybierane za pomocą trzystopniowej przekładni. Inteligentne żywienie


Firma Siloking od lat koncentruje się na technologii inteligentnego żywienia, a opracowane przez nią systemy wspomagają hodowcę w codziennej pracy od załadunku, przez mieszanie, po rozładunek maszyny. Maszyny samobieżne potrafią automatycznie mieszać porcję paszy po załadunku (nawet bez kierowcy) i automatycznie zatrzymać pracę ślimaka pod koniec mieszania. Po tym czasie prędkość obrotowa silnika zostaje zredukowana do biegu jałowego. W trybie wyładunku ślimaki mieszające wyłączają się również automatycznie.


Nowa 3-stopniowa skrzynia biegów Powershift została zaprojektowana specjalnie do użytku w profesjonalnych gospodarstwach, by zwiększyć transport i pracę w kilku oborach i silosach. Skrzynia może znacznie zmniejszyć początkowe momenty obrotowe: ślimaki mieszające można łatwo uruchomić już przy 16 obr./min. Drugi stopień 29 obr./min szybko rozbija mocno zagęszczoną kiszonkę, która jest ładowana przez duże łyżki ładowarki kołowej, a także służy do szybkiego wyładunku paszy. Całkowite opróżnianie zapewnia trzeci stopień przy 53 obr./min.


Nowością w serii SelfLine 4.0 System 500+ z 6-cylindrowym silnikiem i mocą 218 KM jest dostępna z napędem na cztery koła. Wybrane komponenty napędu na cztery koła przejęto z największej gamy SelfLine 4.0 System 1000+. Rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza na drogach nieutwardzonych, pokrytych śniegiem i trudnych zboczach.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)