Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Wszechstronna kombinacja Pöttingera

19.12.2016

Drukuj

Wszechstronna kombinacja Pöttingera

Artykuł dostępny

Zestaw sprawdziliśmy podczas jesiennych siewów. Wysiewaliśmy pszenicę pszenżyto i żyto. Choć termin siewu kukurydzy był nieodpowiedni, sprawdziliśmy czy faktycznie możliwy jest siew z zachowaniem właściwych parametrów dla uprawy tej rośliny.

r e k l a m aZa uprawę gleby odpowiedzialna była wirnikowa brona, której maksymalna głębokość pracy wynosi aż 28 cm. Najciekawszy w całym zestawie jest jednak siewnik. Jak wspomniano umożliwia on siew nie tylko zbóż i rzepaku, ale także kukurydzy. Maszyna wyposażona była w 4 aparaty wysiewające kukurydze, które napędzane są hydraulicznie.

Zbiornik siewnika jest dzielony na 3 części. W dwóch skrajnych zasypywane są żółte nasiona, w środkowej nawóz. Składniki odżywcze palikowane są przez dwie redlice ulokowane w najbliższej odległości od redlicy wysiewającej ziarniaki. Do nadzorowania parametrów pracy zestawy służy sterownik działający w standardzie ISOBUS.  pt

Zobacz film

Wszechstronna kombinacja PöttingeraWięcej ciekawych informacji oraz szczegółowe wyniki naszego testu znajdziecie Państwo w styczniowym numerze top agrar Polska na stronie 112.

Read more in the premium version

article icon

Rynek zbóż: raczej bez dobrych wiadomości

Order a premium version

Galeria zdjęć

Zestaw uprawowo-siewny Pöttinger sprawdziliśmy podczas jesiennych siewów zbóż. Wysiewaliśmy pszenicę, pszenżyto i żyto.
Do nadzorowania pracy siewnika służy sterownik działający w standardzie ISOBUS. Wygodna w użyciu przyssawka pozwala na łatwy montaż sterownika na szybie w dowolnym miejscu.
W zależności od gatunku wysiewanych nasion aparat trzeba wyposażyć w odpowiedni wałek wysiewający.
Za umieszczanie nasion w glebie odpowiedzialne były podwójne redlice talerzowe Dual-Disc z kółkiem dociskowym.
Choć termin siewu kukurydzy był niewłaściwy sprawdziliśmy czy jest on możliwy z zachowanie wymaganych parametrów dla uprawy tej rośliny. Jak widać na zdjęciu ziarniaki rozmieszczone były prawidłowo.
Przygotowanie siewnika do wysiewu kukurydzy zajmuje godzinę czasu. Niezbędne jest m.in. zamocowanie dodatkowych kołek dociskających nasiona i wkładki w głowicy rozdzielającej ziarno.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii