Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Newsletter rynkowy>

Jest porozumienie! – w cukrowni Glinojeck, należącej do P&L Polska

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

W trafiającym właśnie do domów naszych Prenumeratorów, lutowym wydaniu top agarar Polska, piszemy o planowanych protestach plantatorów buraków cukrowych.

dr Juliusz Urban28 stycznia 2022, 07:55

Warto więc zaktualizować informacje o zdarzenia, które nastąpiły już po złożeniu gazety do druku. Tuż przed datą zaplanowanego na dzień 24.01.2022 r. protestu pod siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych, Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego wspólnie z Zarządem KSC S.A. uzgodniły podwyższenie ceny buraków kontraktowanych na min 35 euro/t, a buraków nadwyżkowych na nie mniej niż 100 zł/t. Strony zdecydowały także o możliwości dalszych negocjacji warunków w zależności od rozwoju sytuacji na rynku cukru i ogólnej sytuacji w rolnictwie.

W związku z pozytywnym rozstrzygnięciem rozmów Rada Związków Plantatorów zdecydowała o odwołaniu akcji przed gmachem Ministerstwa. Odbyły się jednak protesty pod siedzibami innych przetwórców buraka cukrowego, o czym informowaliśmy już na naszej stronie.

Przedstawiciele plantatorów na tym jednak nie poprzestają w swoich działaniach!

W dniu wczorajszym  (27 stycznia 2022 r.) Związki Plantatorów Buraka Cukrowego z rejonu kontraktacji cukrowni Glinojeck uzgodniły z Pfeifer & Langen Polska S.A. nowe warunki kontraktacji na najbliższy sezon.


Pozostało 39 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ