Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Amazone, Bosch i Xarvio razem przeciw chwastom

Obrazek

Projekt SmartSprayer powstał przy współpracy firm Bosch, xarvio i Amazone. Celem było automatyczne identyfikowanie chwastów w uprawach rzędowych w czasie rzeczywistym i błyskawiczne podejmowanie decyzji dotyczących oprysku danej rośliny.

Jan Beba2 marca 2020, 08:00

SmartSprayer jest kolejnym etapem w zakresie punktowego oprysku. Opryskiwanie przeprowadza się tylko tam, gdzie jest to konieczne. W zależności od warunków możliwa jest oszczędność od 20 do 60% wydatków na herbicyd.

Wcześniej na rynku znane były rozwiązania, mogące jedynie rozróżniać zielone rośliny od gleby. SmartSprayer może odnaleźć chwasty ukryte w uprawach rzędowych i traktować je w odniesieniu do poszczególnych roślin. Kamera rozróżnia uprawy i chwasty przy użyciu sztucznej inteligencji, a oświetlenie LED pozwala na prace po zmroku. Pojedyncza kamera skanuje obszar o szer. 1,1 m, dzięki czemu każdy fragment pola obserwowany jest przez cztery kamery.

Z kolei system Xarvio oblicza określoną populację chwastów w czasie rzeczywistym w celu podjęcia decyzji o zastosowaniu środka. Oprogramowanie uwzględnia rodzaj uprawy, czas stosowania i strategię dotyczącą leczenia chwastów.

SmartSprayer jest wyposażony w normalną technologię do aplikacji powierzchniowej, dzięki czemu w pewnych warunkach można również przełączać między opryskiem punktowym a normalną aplikacją powierzchniową.1 z 1
Projekt SmartSprayer powstał przy współpracy firm Bosch, xarvio i Amazone.

Projekt SmartSprayer powstał przy współpracy firm Bosch, xarvio i Amazone.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)