Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

AVR i Dacom łączą dane z pól i maszyn

Obrazek

Zmniejszenie zapotrzebowania na środki produkcji to główny cel integracji systemów zarządzania w gospodarstwie. Tym tropem podąża belgijski producent maszyn do uprawy i zbioru ziemniaków AVR wraz z holenderskim dostawcą oprogramowania do zarządzania gospodarstwem Dacom.

Jan Beba12 listopada 2020, 15:36
W ramach platformy AVR Connect producent maszyn oferuje gospodarstwom narzędzie do gromadzenia danych, umożliwiając wgląd w czasie rzeczywistym w to, co dzieje się wewnątrz maszyny podczas działania oraz podpowiada, jak można zwiększyć wydajność pracy. Współpraca z Dacom umożliwia powiązanie pakietu danych pochodzących z gospodarstwa z danymi przekazanymi od maszyn, dając jeszcze bardziej kompleksowy przegląd. Celem jest obniżenie kosztów uprawy i wspieranie zrównoważonej produkcji żywności, z użyciem ukierunkowanych zaleceń, pochodzących z bezpiecznych połączeń między AVR Connect a aplikacją Dacom Cloudfarm. Dane z tej maszyny mogą być automatycznie przesyłane do Cloudfarm, a dane z pola mogą być automatycznie wczytywane przez AVR Connect. Ten pakiet jest dostępny jako opcja w modelach AVR Puma 3, Puma 4.0 i Ceres 440. Abonament Cloudfarm zaczyna się od 25 € miesięcznie.

avr_connect
Podczas pracy maszyny w każdej sekundzie rejestrowane są dane o spalaniu, plonie i wydajności. Dzięki temu arkusz upraw może zostać wypełniony automatycznie (np. rejestracja zbiorów z godzinami pracy, zużyciem paliwa, używaną maszyną i całkowitym plonem) i wykorzystywany do sprawozdań. Dodajmy, że dane maszynowe z AVR Connect można łączyć w Cloudfarm z innymi źródłami danych (takimi jak satelita, mapy, typy gleb), np. do celów analitycznych.

forum


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)