Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Cykliczne mieszanie zboża w pryzmie

Obrazek

Chcąc zapewnić właściwe warunki składowania ziarna w pryzmie trzeba je cyklicznie mieszać. W tym celu można skorzystać z urządzenia firmy Fontaine Silo.

Paweł Twardowski21 marca 2018, 14:02
Takie urządzenie zwiększa skuteczność wentylacji, pozwala na usunięcie gorących stref oraz poprawia napowietrzenie ziarna. Mieszadło składa się z podstawy o średnicy 840 mm, na której umieszczony jest trójfazowy silnik elektryczny o mocy 2,2 kW. Wprawia on w ruch spiralę odpowiedzialną za mieszanie ziarna.

W zależności od wysokości pryzmy długość elementu mieszającego można regulować w zakresie od 1,5 do 4 m, przez dokładnie kolejnych części spirali. Pojedynczy element ma długość 0,5 m. W zależności od rodzaju składowanego ziarna można dobierać różną średnicę spirali. W ofercie są spirale, których średnica wynosi od 50 do 90 mm. Jak informuje producent urządzenie charakteryzuje się wydajnością od 30 do 60 t/h.

Rozpoczynając pracę urządzeniem należy wszystkie elementy składowe umieścić na pryzmie ze zbożem i następnie zmontować. Po podłączeniu zasilania i uruchomieniu silnika trzeba powoli zatopić spiralę mieszającą w pryzmie ze ziarnem. Następnie wydostające się ziarno z leja wysypowego wprawia urządzenie w ruch. W ciągu minuty mieszadło przemieszcza się w pryzmie o 2,5 do 3 m.

Dystrybutorem urządzeń mieszających Fontaine Silo jest firma Inovagri.pl.


Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)