Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Dilerzy John Deere będą bardziej precyzyjni

07.10.2018

Drukuj

Dilerzy John Deere będą bardziej precyzyjni

Artykuł dostępny

Globalne porozumienie o współpracy między producentem urządzeń Metos – Pessl Instruments a koncernem John Deere zostało już podpisane. Współpraca będzie polegała na dystrybucji przez wszystkich dealerów oraz firmy partnerskie John Deere produktów Pessl Instruments, dając im dostęp do pełnego portfolio produktów oraz wsparcie ze strony zespołów sprzedażowych, serwisowych oraz grupy ekspertów. Integracja urządzeń zostanie wykonana również dla Centrum Operacyjnego John Deere, co dodatkowo wzmocni pozycję obu firm w dziedzinie rolnictwa precyzyjnego.W Polsce podpisano już pierwsze umowy, w ramach których dilerzy wprowadzą do oferty markę Metos. 

Marka Metos to nie tylko stacje pogodowe, ale także urządzenia do badania zawartości NPK w glebie, skanowania przekroju glebowego, pułapki feromonowe, monitoring upraw, systemy zarządzania nawadnianiem i co najważniejsze lokalna prognoza pogody. Produkty Pessl Instruments mają pomagać w zarządzaniu gospodarstwem od początku do końca sezonu produkcyjnego. Modele chorobowe są kalkulowane na podstawie danych ze stacji pogodowych dla ponad 30 upraw. Prognoza pogody jest precyzyjnie przygotowana i kalkulowana za pomocą lokalnych stacji meteorologicznych, a urządzenia z sondami wilgotności gleby i systemy wspomagania decyzji (DSS) są używane do zarządzania nawadnianiem. Pułapki feromonowe pomagają monitorować populację szkodników, natomiast na polu przy pomocy urządzenia MobiLab NPK możemy dokonać analizy makro składników odżywczych.

„Współpraca między John Deere i Pessl Instruments to kolejny krok w kierunku poprawy wydajności i lepszego zarządzania gospodarstwem rolnym oraz poszerzenia zakresu zintegrowanych produktów i usług AMS” – wyjaśnia Simon Schowalter, kierownik ds. Marketingu produktów AMS – EU28 +.

Dodajmy, że z końcem ubiegłego roku w Polsce powołano spółkę Metos Polska (oddział ze 100% własność austriackiej firmy Pessl). Producent obecny jest na polskim rynku już od 15 lat – wcześniej przez lokalnego dystrybutora firmę Ekotronic. Głównym i kluczowym produktem firmy są stacje meteo dla sektora Agro oferowane pod znaną marką iMetos. Powołanie spółki Metos Polska ma pomóc w stworzeniu lepszego serwisu i rozwojowi dystrybucji.

r e k l a m a

Polecane dla Ciebie:

article icon

Jakie dysze, taka kropla

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii