Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

EIMA: Techniczne innowacje nie tylko w rolnictwie

Tradycją targów EIMA jest konkurs na najbardziej innowacyjny produkt w służbie rolnictwa i ogrodnictwa. Organizator podkreśla, że konkurs jest otwarty dla wszystkich firm wystawiających się w EIMA, które opracowały prawdziwie innowacyjne maszyny, akcesoria lub komponenty, które mogą usprawnić procedury produkcyjne i jakość pracy w tym sektorze. W tym roku komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organizatora (Feder Unacoma) i włoskich uniwersytetów technicznych wyróżniła aż 28 produktów.

Jan Beba10 listopada 2018, 17:10
1. Teknoax 2.0 – ADR SPA

Oś, która rejestruje i przesyła dane dotyczące obciążenia, prędkości i ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Dane są rejestrowane przez jednostkę kontrolną, która umożliwia wykonywanie regulacji w czasie rzeczywistym, a także śledzenie przeprowadzonych operacji. To rozwiązanie zapewnia pewną ilość danych, które rozszerzają opcje użytkowania i złożonych osi i umożliwia automatyzację. 

2. D Kit – Aermatica3D

System dystrybucji pestycydów w postaci cieczy lub proszku, który można zamontować w dronach. Sprzęt może pracować automatycznie, pozostając w ustalonej odległości od ziemi. To rozwiązanie pozwala na zastosowanie produktów pestycydowych, np. do wysokich upraw, które są bardzo trudne lub niemożliwe w aplikacji przy użyciu innych środków mechanicznych, jak opryskiwacze.

3. Atlas – Agrinord

Urządzenie do podnoszenia tylnej części ciągnika. Ułatwia czyszczenie i konserwację, a także umożliwia holowanie pojazdów z zablokowaną skrzynią biegów. To rozwiązanie oznacza, że operacje zwykle wymagające bardziej skomplikowanego wyposażenia mogą być wykonywane łatwiej i szybciej ograniczając czas przestoju maszyny.

4. SoftDrop – Agrotop

 
Rozpylacz, który stosuje odmienne zasady fizyczne w stosunku do tradycyjnych. Jest przeznaczony do generowania dużych kropli. To rozwiązanie zmniejsza dryft oprysku.

5. Rotodent DmaX Al-Sense – Alpego

 
Brona wirnikowa wyposażona w czujniki poziomu. System rozpoznaje obciążenie belki wyrównującej i służy do pomiaru głębokości roboczej. Dane są zarządzane przez elektroniczną jednostkę kontrolną, która umożliwia optymalizację operacji, przy zachowaniu stałej głębokości roboczej i unikaniu nadmiernego rozdrabniania gleby.

6. Landini Rex 4 Advanced Driving System – Argo Tractors

 
Ciągnik do sadów, wyposażony w systemy ułatwiające jazdę, zoptymalizowane sterowanie, moduły wymiany danych i system lokalizacji GPS. Ten zestaw rozwiązań, które są zwykle zarezerwowane dla ciągników na większe pola, zmniejsza zmęczenie operatora, który może skoncentrować się na zarządzaniu sprzętem i zwiększa bezpieczeństwo jazdy, szczególnie podczas pracy z  wyższą prędkością.

7. Integrated torque limiter – Benzi&Di Terlizzi

 
Zintegrowany ogranicznik momentu obrotowego z wolnym kołem dla wałów napędowych. Urządzenie zamontowane na wale przekaźnika mocy, zainstalowane po stronie maszyny roboczej. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć odległość między urządzeniami i łożyskiem pomocniczym bocznej maszyny roboczej.

8. Ego Cordless String Trimmer ST 1510 E PowerLoad – Brumar

 
Elektryczna głowica z przyciskiem do automatycznego nawijania żyłki. Daje to redukcję czasu i wysiłku potrzebnego do przewinięcia żyłki podczas ładowania głowicy.

9. Pneumatic sprayer with anti-drift diffuser – C.I.M.A.

 
Dyfuzor do pneumatycznego opryskiwacza sadowniczego. Dzięki niemu w trudnych warunkach zwiększa się wielkość kropel i zmniejsza się dryft. To rozwiązanie zmniejsza zjawisko dryfu w urządzeniach pneumatycznych przy ograniczonych kosztach.

10. T&Trac – Caffini

 
System, który rejestruje i przesyła dane do jednostki sterującej, w oparciu o zatwierdzoną technologię ISOBUS lub CAN-BUS. Dane są szyfrowane i uwierzytelniane: zapewnia to integralność i wiarygodność danych, które są również automatycznie wykorzystywane przez organy kontrolne, co znacznie upraszcza procedury dla operatora. Nowość polega głównie na projektowaniu i charakterystyce systemu, a nie na zapewnianych funkcjach. Wygenerowane dane mają charakterystykę wewnętrzną, która zwiększa niezawodność, dzięki czemu może nawet automatycznie spełniać określone wymagania prawne.

11. Agricube Hybrid – Carraro

 
Hybrydowy ciągnik rolniczy: moc elektryczna jest wykorzystywana przez silniki, które napędzają koła, WOM czy pompy hydrauliczne. To rozwiązanie poprawia energooszczędność urządzenia.

12. ICS-16 Seat – COBO

 
Wyjątkowo ergonomiczny fotel z elektroniczną regulacją, monitorowaniem drgań i technologią ISOBUS. Zapewnia interfejs funkcji wizualnych i umożliwia kontrolę poziomu wibracji pochłanianych przez operatora w czasie rzeczywistym; to także podstawa do stworzenia aktywnego siedzenia.


13. Hidrahelp – Construcciones Mecanicas Alcay

 
Hydrauliczne urządzenie rozruchowe napędzane z WOM ciągnika do urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu mocy, takich jak duże niszczarki. To rozwiązanie zapewnia mechaniczną integralność ciągnika w ciężkich zastosowaniach.


14. GS 45 l – Emak

 
Silnik dwusuwowy do pił łańcuchowych wyposażonych w układ recyrkulacji spalin, który zmniejsza ilość świeżego paliwa w spalinach. Pozwala to na zmniejszenie ilości niespalonego paliwa bez konieczności całkowitego polegania na systemach oczyszczania.


15. Guida – Energreen

 
Automatyczny układ napędowy zdolny do równoległego sterowania robotami do cięcia trawy, w oparciu o technologię D-GPS. Koszt urządzenia pozycjonującego został utrzymany, tak aby był faktycznie dostępny na rynku dla tego typu maszyny. To rozwiązanie rozszerza technologię, która do tej pory była ograniczona do droższych, złożonych maszyn do prostszej kategorii maszyn; Jest to również podstawa do dalszych prac, które mogą również przynieść korzyści w zastosowaniach w winnicach i sadach.

16. Modula Pro – Forigpo Roter Italia

 
Elektronicznie sterowany siewnik elektryczny - maszyna do mulczowania, z wyborem trybu wysiewu za pomocą wyświetlacza. Maszyna łączy w sobie różne innowacyjne rozwiązania, od elektryzowania napędów po sterowanie elektroniczne.


17. Wide Angle CV Joint P450 – GKN Walterscheid

 
Szeroko kątowy wałek do ciężkich zastosowań; okresowe smarowanie nie jest konieczne, ponieważ smar jest przechowywany w wewnątrz. To rozwiązanie zmniejsza potrzebę interwencji operatora w celu przeprowadzenia konserwacji wału napędowego.


18. ISOBUS TIM Guidance – John Deere Italiana

 
System TIM (Tractor Implement Management): jest to zestaw, który umożliwia urządzeniom ISOBUS sterowanie ciągnikiem wyposażonym w automatyczne sterowanie ISOBUS. Ten dodatkowy moduł plug and play pozwala na używanie go na kilku komputerach i może być ulepszeniem istniejących systemów. To rozwiązanie umożliwia kontrolowanie ciągnika przez sprzęt.

19. Stone burier and sieve MOD.T – Massano A. di Massano Valerio

 
Maszyna do formowania rzędów zoptymalizowana pod kątem zwiększenia głębokości warstwy gleby uwolnionej od kamieni. To rozwiązanie pozwala na znaczną poprawę wydajności na skonsolidowanym typie maszyny: wynik pracy jest bardzo dobry nawet w obecności resztek roślinnych, a rozkład kamieni jest skoncentrowany prawie wyłącznie pod warstwą do uprawy.

20. LV I 400 – MDB

 
Zdalnie sterowana maszyna może pracować z mulczerem z przodu i na bocznym ramieniu. Ten produkt łączy różne rozwiązania techniczne, aby zwiększyć modułowość, wielofunkcyjność i komfort operatora.

21. IntelliSense System – New Holland

 
Układ sterowania zdolny do automatycznego ustawiania parametrów roboczych w kombajnie zbożowym: prędkość posuwu i obciążenia silnika, omłot, oddzielanie i czyszczenie, otwory sit i prędkość robocza. Użytkowanie maszyny można zoptymalizować za pomocą umiejętności operatora, za pomocą szybkiego, prostego interfejsu.


22. Racetrack irrigation system – Ocmis Irrigazione

 
Wysięgnik nawadniający z systemem cofania rury zasilającej. System o długości pola do 800 m eliminuje potrzebę interwencji rolnika; w przypadku większych długości znacznie zmniejsza potrzebę interwencji. Nie wymaga użycia płaskich sekcji rur. Jest to doskonały punkt wyjścia do zmiennej dystrybucji i kontroli sekcji.

23. DPS – Ognibene Power

 
Kolumna kierownicy ze współosiowym silnikiem elektrycznym; Silnik jest zaprojektowany do kontrolowania momentu obrotowego na kole kierownicy w celu poprawy samopoczucia podczas jazdy, zmniejszenia zmęczenia i automatyzacji niektórych operacji. Został zaprojektowany specjalnie do użytku drogowego. Przewodnik jest w stanie samodzielnie sterować kierownicą i ostrzega operatora.

24. Fliwer Pro – Rain

 
Zintegrowany system nawadniania z czujnikami i oprogramowaniem analitycznym, które mają samowystarczalne zasilanie: zasilanie baterii litowych w urządzenia jest gwarantowane przez przepływ wody do dysz irygacyjnych.

25. CLP-TC – Rinieri

 
Maszyna do wstępnego przycinania winorośli, wyposażona w system do rozdrabniania odpadów i przenoszenia ich do przyczepy. To rozwiązanie oznacza, że dwie funkcje normalnie wykonywane przez oddzielne urządzenia mogą być zintegrowane w jednej maszynie.

26. RioFlex – SAB

 
Wąż do systemów nawadniania kropelkowego wykonanych wyłącznie z polietylenu: nadaje się w całości do recyklingu.

27. Walvoil SXP – Walvoil

 
Zawór rozdzielczy do ładowarek czołowych, który zarządza przepływem oleju w dwóch różnych trybach, szeregowym i równoległym, które do tej pory były stosowane tylko oddzielnie, zgodnie z projektem każdego ładowacza. Rozwiązanie Walvoil umożliwia maksymalizację prędkości podnoszenia i kołysania oraz zapobiega niepożądanym zatrzymaniom lub zmniejszeniu prędkości. Rozwiązanie znacznie usprawnia działanie maszyny, a także zwiększa wydajność wykorzystania dostępnej mocy.

28. ISOBUS in Vineryard – SDF

 
System TIM (Tractor Implement Management) stosowany w sadach i winnicach. W przypadku tego rodzaju uprawy operacje są nawet bardziej złożone niż na otwartym polu: zdolność urządzenia do wykrywania warunków pracy i modyfikowania parametrów roboczych ciągnika może w rezultacie dać większą wartość dodaną. Rozwiązanie nadaje konkretną formę zasadzie ciągnika kontrolowanego przez sprzęt i jest specjalnie zaprojektowane do zastosowań w sadach i winnicach.


1 z 24
Armatki wodne wykorzystywane w deszczowniach

Armatki wodne wykorzystywane w deszczowniach

2 z 24
Dwuosiowa deszczownia marki RM

Dwuosiowa deszczownia marki RM

3 z 24
Dwustronna grabiarka karuzelowa

Dwustronna grabiarka karuzelowa

4 z 24
Gama charakterystycznych modeli McCormick.

Gama charakterystycznych modeli McCormick.

5 z 24
Koncepcyjny traktor Fiat Centenario z okazji 100 lecia produkcji ciągników.

Koncepcyjny traktor Fiat Centenario z okazji 100 lecia produkcji ciągników.

6 z 24
Międzynarodowe targi rolnicze EIMA we Włoszech

Międzynarodowe targi rolnicze EIMA we Włoszech

7 z 24
Międzynarodowe targi rolnicze EIMA we Włoszech

Międzynarodowe targi rolnicze EIMA we Włoszech

8 z 24
Miniaturowa prasa zwijająca do specjalistycznych zasotosowań

Miniaturowa prasa zwijająca do specjalistycznych zasotosowań

9 z 24
Mniejsze zraszacze do deszczowania z rurociągów

Mniejsze zraszacze do deszczowania z rurociągów

10 z 24
Na terenie wystawowym można było zasiąść za sterami traktorów Deutz-Fahr

Na terenie wystawowym można było zasiąść za sterami traktorów Deutz-Fahr

11 z 24
Nawadnianie kropelkowe pozwala na precyzyjną aplikację wody w pobliżu korzeni.

Nawadnianie kropelkowe pozwala na precyzyjną aplikację wody w pobliżu korzeni.

12 z 24
Niewielkie talerzówki sprawdzą się np. w uprawie przejazdów w winnicach.

Niewielkie talerzówki sprawdzą się np. w uprawie przejazdów w winnicach.

13 z 24
Pielniki wracają na europejskie salony – to sposób na ograniczenie stosowania środków chemicznych.

Pielniki wracają na europejskie salony – to sposób na ograniczenie stosowania środków chemicznych.

14 z 24
Producenci oferują także deszczownie na mniejsze plantacje

Producenci oferują także deszczownie na mniejsze plantacje

15 z 24
Producenci zachęcają, by sprawdzić się w sterowaniu nowoczesnym sprzętem

Producenci zachęcają, by sprawdzić się w sterowaniu nowoczesnym sprzętem

16 z 24
Producenci zachęcają, by sprawdzić się w sterowaniu nowoczesnym sprzętem

Producenci zachęcają, by sprawdzić się w sterowaniu nowoczesnym sprzętem

17 z 24
Propozycja wydajnej sieci zasilającej nawet kilka deszczowni

Propozycja wydajnej sieci zasilającej nawet kilka deszczowni

18 z 24
Samojezdny wóz paszowy z czołowym systemem rozładunku

Samojezdny wóz paszowy z czołowym systemem rozładunku

19 z 24
Sprzęt do siewu warzyw.

Sprzęt do siewu warzyw.

20 z 24
Stacja pogodowa zasilana energią słoneczną.

Stacja pogodowa zasilana energią słoneczną.

21 z 24
Stoisko producenta pomp do nawodnień

Stoisko producenta pomp do nawodnień

22 z 24
Stoisko z instrukcjami obsługi leciwych traktorów

Stoisko z instrukcjami obsługi leciwych traktorów

23 z 24
Traktory Arbos pod chmurką

Traktory Arbos pod chmurką

24 z 24
Zasilany metanem traktor New Holland przyciąga wielu fanów nowych technologii

Zasilany metanem traktor New Holland przyciąga wielu fanów nowych technologii

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)