Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Gospodarstwo w komórce agronoma

11.12.2018

Drukuj

Gospodarstwo w komórce agronoma

Artykuł dostępny

eAgronom to mobilne narzędzie, dzięki któremu przy pomocy smartfonu, tabletu lub komputera można zarządzać i nadzorować produkcję roślinną. To główny cel projektu, który jako start-up przed dwoma laty zdobył uznanie wielu inwestorów. eAgronom założony został przez Robina Saluoksa (młodego przedsiębiorcę pochodzącego z gospodarstwa) i Stenvera Jerkku, który stworzył technologiczne zaplecze programu i zbudował zespół inżynierów firmy. 

Program przechowuje wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki temu rolnicy mają możliwość wirtualnego wglądu w swoje pola, magazyn czy finanse. Umożliwia także koordynację pracowników, dodając zadania np. dla traktorzystów. Warto podkreślić, że eAgronom może wspomóc rolników w dostosowaniu gospodarowania do nowych przepisów, jak chociażby dyrektywa azotanowa, dotycząca prawidłowego nawożenia azotem. W programie można sprawdzić, jakie minerały występują w danym nawozie i prowadzić ewidencję wykorzystanych środków. To ułatwi koordynację pracy, zwłaszcza na dużym areale.  

r e k l a m a

W aplikacji mobilnej każdy pracownik może zobaczyć swoje zadania i mapę z polem na którym ma pracować. Gdy potrzeba większej kontroli można sprawdzić status wykonanych zadań. Postęp prac pokazuje się w czasie rzeczywistym.

eAgronom to firma, zajmująca się tworzeniem oprogramowania do zarządzania gospodarstwami rolnymi, która ma na celu udostępnienie narzędzi cyfrowych wszystkim rolnikom oraz zwiększanie świadomości przy podejmowaniu lepszych decyzji finansowych i świadomych ekologicznie. Założony zaledwie 2 lata temu w Estonii, eAgronom zdobył 70% lokalnego rynku w ciągu pierwszych 6 miesięcy.

Obecnie program działa w dziewięciu krajach, a za jego pomocą rolnicy zarządzają już ponad 700 tys. ha upraw. Jak podkreśla firma, choć wśród użytkowników dominują gospodarstwa liczące powyżej 100 ha, nie brakuje również tych mniejszych. Młodzi założyciele mają ambitne plany, by jeszcze w marcu 2019 r. podnieść powierzchnię zarządzanych hektarów do 1 mln, a poziom 100-300 mln hektarów osiągnąć w ciągu następnych 5-7 lat.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Massey Ferguson z drugiej ręki

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii