John Deere wymienia odbiorniki GPS

Na rynku pojawiły się nowe odbiorniki automatycznego prowadzenia sprzętu John Deere. Obecnie amerykański producent prowadzi program wymiany starszych odbiorników i oferuje możliwość wymiany na nowsze modele po specjalnie obniżonej cenie. Ze względu na obecną sytuację program przedłużono do 30 czerwca 2020 r.
Wymianie podlegają odbiorniki wyprodukowane po 2004 roku, kiedy to John Deere pokazał światu StarFire iTC. Od stycznia 2021 r. odbiorniki te nie będą mogły otrzymywać sygnałów korekcyjnych SF1 i SF2. Po tej dacie automatyczne sterowanie AutoTrac będzie działało tylko z dokładniejszym sygnałem RTK. Z kolei takie funkcje jak kontrola sekcji, czy prowadzenie równoległe będą nadal możliwe przy użyciu standardowego sygnału korekcyjnego EGNOS.
John Deere informuje, że rolnicy mogą wymieniać u lokalnych sprzedawców swój odbiornik iTC na najnowszy model StarFire 6000 czwartej generacji, oddając stary model w rozliczeniu. Odbiornik StarFire 6000 śledzi sygnał korekcyjny z aż trzech satelitów jednocześnie, oferując precyzyjny sygnał i trzy razy większe pokrycie w porównaniu z sygnałem odbiorników poprzednich generacji. Odbiornik wybiera najlepszy sygnał i w razie zmiany warunków przełącza się o 80% szybciej na satelitę geostacjonarnego z najlepszym sygnałem. Co ważne, oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także możliwość skorzystania z dokładniejszego sygnału korekcji SF3, efektywnego do 3 cm, a także zaawansowanego wyświetlacza GreenStar 4240 lub 4640.
Firma zaznacza, że odbiór sygnału SF3 dodatkowo zapewnia powtarzalność przez 9 miesięcy w sezonie. Dzięki temu można wykonywać przejazdy w trakcie sezonu wegetacyjnego zawsze po tych samych liniach prowadzenia, dzięki czemu nawóz zostaje umieszczony dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wcześniej dokonano siewu, bez ryzyka przesunięcia linii lub konieczności ponownego mapowania granic.
Po aktualizacji klienci skorzystają z szybszego odbioru sygnału i kompatybilności wyświetlaczy ISOBUS, a także aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego i systemu blokowania kodem PIN, co pozwoli zapobiec kradzieży.