Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Kubota inwestuje w Trapview

Obrazek

Japoński, holenderski i włoski kapitał sfinansuje firmę ze Słowenii! Czym zaowocuje ta mieszanka?

Jan Beba26 października 2020, 11:15

Mimo dużej niepewności związanej z Covid-19, Kubota wraz z holenderskim inwestorem (Pymwymic) oraz włoskim inwestorem (Oltre Venture) sfinansowała projekt o łącznej wartości 3,7 mln euro dla słoweńskiej firmy Trapview, specjalisty w zakresie zautomatyzowanego monitorowania i prognozowania obecności szkodników.

Jak informuje Kubota wpływ szkodników na przedsiębiorstwa związane z rolnictwem jest ogromny, dlatego liczba insektów musi być kontrolowana. Szkodniki niszczą około 14% całej rocznej produkcji roślinnej. Ponadto do ich zwalczania stosuje się prawie 5 milionów ton i ponad 600 różnych rodzajów pestycydów. Co gorsza tylko 1% jest faktycznie skuteczny. Nadmierne stosowanie pestycydów chemicznych jest niekorzystne, a ponadto szkodniki stają się coraz bardziej odporne na ich działanie. Prowadzi to do zapotrzebowania na bardziej skuteczne, niezawodne i wydajne rozwiązania w zakresie monitorowania szkodników. Z automatycznym systemem monitorowania zapewnionym przez Trapview, rolnicy nie tylko ograniczają stosowanie środków chemicznych, ale także zmniejszają koszty produkcji zdrowszej żywności, co pozwala na zwiększenie dostępności zdrowej, wolnej od pestycydów pożywienia.

Firma Trapview została założona w 2007 r. w Słowenii i ma doświadczenie w monitorowaniu szkodników. Dzięki tysiącom pułapek stosowanych w rolnictwie zbudowano gigantyczną bazę danych i algorytmów dotyczących insektów. Trapview to platforma do monitorowania i prognozowania szkodników opracowana przez słoweńską firmę Efos. Zautomatyzowane elektroniczne pułapki zapewniają wydajną, prawie bezobsługowe monitorowanie owadów. Zaawansowane, oparte na sztucznej inteligencji przetwarzanie danych z pułapek pomaga klientom w dokładnym zrozumieniu w czasie rzeczywistym dynamiki populacji szkodników, jak również w prognozowaniu etapów rozwoju szkodników na danym obszarze. Strategiczna pozycja Kubota pozwoli firmie Trapview czerpać korzyści z nowych sposobów rozwoju produktów.

– Przez dalsze innowacje, będziemy wspierać globalną społeczność w kwestii żywności, wody i środowiska, patrząc w przyszłość i obserwując zmiany wywołane przez pandemie Covid-19 – mówi Yuichi Kitao, prezes Kubota Corporation.

Od momentu powstania Kubota przeznaczyła znaczne środki na inwestycje i zrozumienie sposobu przezwyciężenia wyzwań stojących przed rolnikami, ściśle współpracując z nimi w Japonii i innych krajach na całym świecie. Kubota czyni obecnie postępy w sektorze inteligentnego rolnictwa, koncentrując się na obniżeniu kosztów pracy, rozwoju automatyzacji produkcji i precyzyjnego rolnictwa opartego na danych.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)