Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Łatwiejszy dobór rozpylaczy z aplikacją MMAT

Obrazek

Nową aplikację wprowadza do sieci firma MMAT Agro Technology. To narzędzie do rolników i pracowników gospodarstw wykonujących opryski, jak również dystrybutorów rozpylaczy i doradców rolniczych.

Jan Beba1 kwietnia 2019, 09:16

Nową aplikację wprowadza do sieci firma MMAT Agro Technology. To narzędzie do rolników i pracowników gospodarstw wykonujących opryski, jak również dystrybutorów rozpylaczy i doradców rolniczych. Apka pozwala na dobór odpowiednich końcówek przez podanie podstawowych parametrów: prędkości jazdy, wydatku cieczy. Możliwe jest również filtrowanie wyników przez oznaczenie siły wiatru.

Po zadaniu parametrów otrzymujemy wynik, czyli sugerowany typ rozpylacza w określonym rozmiarze. W opisie uzyskujemy również informacje na temat zalecanego ciśnienia, filtra oraz wielkości kropli, jaką uzyskamy. Kalkulator uwzględnia też dobór końcówek rozlewowych KR5.

mmat_aplikacja_dla_rolnika_dobór_rozpylaczy

Dużym ułatwieniem jest możliwość wyboru jednej z handlowych form azotowych nawozów płynnych (26% N + S, 28% N, 30% N, 32% N). Wyliczenia opieramy na podaniu ilości wylewanego nawozu w l/ha lub kg/ha, można również posługiwać się ilością czystego składnika N w kg/ha. Następnie oznaczamy prędkość jazdy, a w wyniku otrzymujemy rozmiar końcówki i zalecane ciśnienie robocze.
1 z 2
Nową aplikację wprowadza do sieci firma MMAT Agro Technology.

Nową aplikację wprowadza do sieci firma MMAT Agro Technology.

2 z 2
Apka pozwala na dobór odpowiednich końcówek przez podanie podstawowych parametrów.

Apka pozwala na dobór odpowiednich końcówek przez podanie podstawowych parametrów.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)