Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Ponad 3 miliony złotych dla pracowni mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w powiecie toruńskim!

Obrazek

Z wyjątkowo bogato wyposażonej pracowni Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie od września może korzystać tutejsza młodzież. Całkowita wartość projektu to 3 241 114,92 zł z czego 85% pochodzi z dofinansowania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe 15% to wkład własny Powiatu Toruńskiego.

9 września 2022, 06:00
W ramach projektu „Modernizacja warsztatów szkolnych Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie w celu utworzenia i doposażenia pracowni agrotroniki” za kwotę 639 000 zł w pierwszej kolejności wykonane zostały prace budowlane. Konkretnie, nowy blask zyskały pomieszczenia dawnej kuźni i spawalni.  

Oprogramowanie John Deere Operation Centre JDLINK

Ponadto – jak wylicza Michał Rycharski z CKU w Gronowie – udało się zakupić bogate wyposażenie do pracowni agrotroniki, na które składa się między innymi: urządzenie diagnostyczne i pomiarowe w postaci dwóch oscyloskopów cyfrowych oraz urządzenie diagnostyczne CDIF, a także 8 komputerów stacjonarnych wraz z 24 monitorami LCD, 3 laptopy, 2 drukarki laserowe, drukarka 3d oraz monitor interaktywny. 

– Sprzęt komputerowy wyposażono w specjalistyczne oprogramowanie John Deere Operation Centre JDLINK, które pozwala w pełni zdalnie zarządzać gospodarstwem rolnym oraz maszynami rolniczymi w tym gospodarstwie. 

Nowe stanowiska symulacyjne

W okresie wakacji dołączyły natomiast do wyposażenia stanowiska symulacyjne: diagnostyczne ISOBUS, z symulatorem rozsiewacza ISOBUS, symulacji pracy opryskiwacza ISOBUS, symulacji automatycznego sterowania układem kierowniczym oraz zestaw „Cyfrowe magistrale w rolnictwie". 

– Symulatory pozwalają symulować różnego rodzaju usterki, a także prezentują niejako na „wyciągnięcie ręki” pracę zaawansowanych urządzeń rolniczych. 

Nowoczesny ciągnik rolniczy John Deere 6R 145

Jak słyszymy w placówce, kolejnym sprzętem, który wzbogacił pracownię agrotroniki jest nowoczesny ciągnik rolniczy John Deere 6R 145 wyposażony w komponenty agrotroniczne John wraz ze stacją RTK również firmy John Deere o wartości 651 900 zł, a także rozsiewacz do nawozu Kverneland Geospred TL 1500 z technologią GEOspread, kontrolą sekcji i zmiennym dawkowaniem o wartości 107 010 zł

– Sprzęt został już uruchomiony, odbyło się szkolenie personelu i jazdy testowe, a także na przełomie lipca 
i sierpnia pierwsze żniwa na szkolnym areale. Do ciągnika dołączył nowoczesny kombajn zbożowy marki John Deere model T550 wyposażony w kompletny pakiet komponentów agrotronicznych. Wartości zakupu to 1 142 670 zł. Kombajn wyprodukowany został w 2022 roku, wyposażony jest w nowoczesny silnik diesla, o pojemności 6,8l, spełnia wyśrubowane normy środowiskowe STAGE V

Stypendia dla najlepszych uczniów w Gronowie

– Kombajn wraz z ciągnikiem, a także nowoczesne symulatory i sprzęt IT stanowić będzie trzon bazy do kształcenia przyszłych pokoleń mechanizatorów rolnictwa i agrotroniki. Dzięki dokonanym zakupom od nowego roku szkolnego uczniowie mogą pracować ze sprzętem najwyższej jakości. 

Przypomnijmy ponadto, iż od września tego roku w Zespole Szkół, CKU w Gronowie działa także klasa mechanizatorów rolnictwa i agrotroniki pod patronatem firmy Agro-Sieć Maszyny sp. z o.o.

– Dzięki tej współpracy uczniowie mieć będą dostęp do najnowszych technologii w każdym czasie, możliwość odbywania praktyk i staży w autoryzowanych serwisach firmy John Deere, a najlepsi uczniowie liczyć mogą na stypendia ufundowane przez firmę – dodaje Michał Rycharski.

Fot. ZS CKU w Gronowie


1 z 8
Obrazek

2 z 8
Obrazek

3 z 8
Obrazek

4 z 8
Obrazek

5 z 8
Obrazek

6 z 8
Obrazek

7 z 8
Obrazek

8 z 8
Obrazek

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)