Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Poznań Motor Show na drodze do elektromobilności

Obrazek

Nowe barwy, nowe hasło, nowe spojrzenie na motoryzację. Jedne z czołowych targów motoryzacyjnych w Polsce, Poznań Motor Show zmieniają swoje oblicze i w ten sposób wychodzą naprzeciw zmianom zachodzącym w branży.

Jan Beba7 stycznia 2020, 12:00

„Droga do elektromobilności” – pod takim właśnie hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Poznań Motor Show, który tylko w zeszłym roku przyciągnął 146 tysięcy zwiedzających, staje się ważnym uczestnikiem  elektromobilnej rewolucji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Od 26 do 29 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny staną się ważnym miejscem nie tylko dla przedstawicieli branży, ale również dla fanów motoryzacji.

- Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP.

Elektromobilność bliżej ludzi

Główną barierą w dyskusji na temat elektromobilności jest bardzo często brak realnego doświadczenia z samochodami elektrycznymi. Wiele mitów powtarzanych w przestrzeni publicznej, czy prywatnych dyskusjach wynika z braku wiedzy. Dlatego głównym celem przyświecającym organizatorom Poznań Motor Show 2020 jest przybliżenie tematu elektromobilności możliwe najszerszemu gronu odwiedzających to wydarzenie.

W tym celu w aż czterech pawilonach zostanie przygotowana dedykowana strefa, Poznań Mobility Show, poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. Będzie to miejsce, gdzie znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach

i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Ponadto zgromadzeni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Kongres MOVE – International Mobility Congress

Równocześnie z Poznań Motor Show 2020 odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress. To już trzecia edycja jednej z największych  w Polsce konferencji dotyczących mobilności przyszłości. Podobnie, jak w poprzednich latach poruszaną tematyką będą elektromobilność, autonomizacja pojazdów, przyszłość komunikacji w aglomeracjach, itp. Dwudniowy (26-27 marca) harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych  oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów.

Premiery i elektryczne jazdy testowe

Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show 2020 będą premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas czwartkowego Press Day.  To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

Nowe podejście do organizacji Poznań Motor Show 2020, to również położenie nacisku na możliwość doświadczenia elektromobilności osobiście. Podczas czterech dni wydarzenia do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Jest to także kolejny krok w kierunku przybliżenia aktualnych rozwiązań, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Wśród dostępnych modeli będą m. in. najnowsze pojazdy należące do Grupy Volkswagen.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)