Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Precyzyjne rozsiewacze z Brzegu

Dokładne rozrzucanie granul nawozu z wykorzystaniem technologii GPS, to kolejna funkcjonalność nowych rozsiewaczy Unii w wersji Premium.

Jan Beba7 października 2019, 22:05

Rozsiewacze MXL Premium oferują możliwość precyzyjnego dozowania materiału przez objętościowy, ślimakowy system dozujący SDS (Screw Distribution System) w oparciu na pomiarze prędkości jazdy. Rozsiewacze MXL Premium wykorzystują zaawansowany komputer UTS, zgodny ze standardem ISOBUS, który może zostać doposażony w aplikacje rolnictwa precyzyjnego oraz antenę do nawigacji GPS.

Rozsiewacz doposażony w antenę oraz oprogramowanie Track Leader pozwala na precyzyjne prowadzenie równoległe, które umożliwia zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy przejazdami nawet w przypadku, gdy na polu nie występują ścieżki technologiczne. Jest to warunek do osiągnięcia wysokiej równomierności rozłożenia nawozu na powierzchni pola oraz uzyskania zakładanej dawki nawozu.

Kolejnym krokiem w dążeniu do optymalizacji nawożenia mineralnego jest zróżnicowanie stosowanej dawki w zależności od zapotrzebowania na określone składniki w poszczególnych częściach pola. Na zastosowanie takiego zabiegu pozwala oprogramowanie VRC (variable rate control), rozszerzające funkcjonalność komputera UTS o funkcje zmiennego dawkowania na podstawie map aplikacyjnych.

Funkcje komputera UTS:

- utrzymanie zadanej dawki nawozu niezależnie od prędkości jazdy
- szybka zmiana dawki do +- 50% (co 10%)
- kontrola obecności nawozu, prędkości obrotowej tarcz
- pomiar wielkości pola, wydajności
- kontrola pracy wszystkich czujników
- VRC - funkcja zmiennego dawkowania
- Track Leader II – funkcja zmiennego dawkowania na podstawie map aplikacyjnych

Dla najbardziej wymagających przewidziany jest opcjonalny komputer Touch 800, który zapewnia wyjątkowo wygodną obsługę za pomocą 8-calowego ekranu dotykowego, a także dodatkowe funkcjonalności, takie jak Track Leader AUTO (automatyczna jazda równoległa).

Funkcje komputera TOUCH 800:

- wszystkie funkcje komputera UTS
- port USB do przenoszenia danych
- Track Leader AUTO – automatyczna jazda równoległa
- Farmpilot – platforma do zarządzania
- ASD – komunikacja z innymi terminalami

Funkcje oprogramowania:

- dokumentacja obrobionych powierzchni
- zapis ścieżek technologicznych, przeszkód, granic
- wyświetlanie mapy z obrobioną powierzchnią
- pomiar wielkości obrobionego pola
- prowadzenie na zakrętach
- tryb wyświetlania 2D/3D1 z 3
Terminal GPS Unia Superior

Terminal GPS Unia Superior

2 z 3
Terminal GPS Touch 800

Terminal GPS Touch 800

3 z 3
Terminal Unia UTS

Terminal Unia UTS

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)