Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Prostsza kalibracja przez smartfona

Obrazek

Już kilka lat temu firma Amazone znacznie uprościła typowy proces kalibracji siewnika dzięki wprowadzeniu TwinTerminal. W efekcie kalibracja maszyn kontrolowanych przez system ISOBUS stała się wygodniejsza, bo wszelkie czynności związane z kalibracją można było kontrolować za pomocą niewielkiego terminalu przy siewniku.

Jan Beba6 czerwca 2020, 21:23

Aby jeszcze bardziej uprościć pracę użytkownika i zapewnić elastyczność podczas kalibracji, Amazone zaprezentowało aplikację mySeeder. Traktorzysta musi się zarejestrować za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na telefonie komórkowym i połączyć się ze swoim siewnikiem przez Bluetooth. Aby to zrobić, siewnik musi mieć adapter Bluetooth Amazone. Operacja jest następnie przenoszona do aplikacji w terminalu ISOBUS. Dzięki temu pracę siewnika można skalibrować za pomocą dowolnego smartfona z zainstalowaną aplikacją mySeeder. Najważniejsze dane, takie jak szybkość wysiewu, obszar kalibracji i prędkość jazdy, można wyświetlić i sprawdzić za pomocą tej aplikacji bezpośrednio na smartfonie.

Aplikacja Amazone mySeeder można wykorzystać przy kalibracji zestawów uprawowo-siewnych Cirrus, siewników AD-P, Primera DMC, Citan i Condor. W następnej fazie rozwoju grono powiększy się o siewniki Centaya i Cataya, siewnik punktowy Precea i kombinacja siewną Avant.
Jak informuje firma Amazone łatwa obsługa aplikacji na telefonie komórkowym została zaprojektowana intuicyjnie i można ją zrozumieć natychmiast po pierwszym użyciu. Nawet na maszynach z kilkoma urządzeniami dozującymi, takimi jak Cirrus-CC, w tym GreenDrill, kierowca może przejść z urządzenia dozującego do urządzenia dozującego za pomocą swojego smartfona i skalibrować je. Nawet Cirrus-CC z trzema dozownikami i GreenDrill jest bardzo łatwy do kalibracji.1 z 1
Traktorzysta musi się zarejestrować za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na telefonie komórkowym i połączyć się ze swoim siewnikiem przez Bluetooth

Traktorzysta musi się zarejestrować za pomocą aplikacji mySeeder zainstalowanej na telefonie komórkowym i połączyć się ze swoim siewnikiem przez Bluetooth

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)