Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Nowe technologie>

Rauch Agronator - dron z rozsiewaczem

Obrazek

Agronator to ośmiowirnikowy dron o szerokości 4 m, którego masa wynosi 80 kg. Zamontowano na nim zbiornik o pojemności 50 l, dron może latać z obciążeniem 30 kg.

Dawid Konieczka1 stycznia 2018, 06:00
Rauch Agronator został stworzony do pracy w tych miejscach gdzie konwencjonalne rozsiewacze nie mogą pracować. Na południu Niemiec, gzdi mieści się siedziba Rauch jest dużo winnic, część z nich znajduje sięna stromych zboczach gdzie nie można wysiewać nawozów z wykorzystaniem ciągników i rozsiewaczy. Właśnie w takich warunkach może być wykorzystywany Agronator.
Nawóz rozsiewany jest przez jednotarczowy rozsiewacz napędzany elektrycznie. Dron wyposażony jest oczywiście w GPS. Zanim sprzęt wyruszy do pracy trzeba ułożyć dla niego tzw. misję czyli trasę przelotu i aplikacji nawozu. Po naciśnięciu przycisku dron automatycznie powraca do miejsca, z którego starował, gdzie można np. uzupełnić nawóz. Zestaw baterii pozwala na lot w czasie 40 min.
dk
fot. firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)